İlgili Yazılar

Androıd GO Nedir?

spot_img

Android go nedir? – Gelişen teknolojiye paralel bir şekilde mobil işletim sistemleri de gelişiyor, teknoloji şirketleri arasındaki rekabet teknoloji gelişimini olabildiğinden de hızlı yapıyor, gelişmek için rekabetin ne kadar gerekli olduğunun en önemli göstergesi aslında, ama genede kötü sonuçlar ve hırs doğuracak bir rekabet olmasındansa gelişmemek daha iyidir diye düşünüyorum, şirketlerin bu rekabeti, özellikle yapay zeka konusunda insanlık için pek hayırlı sonuçlar doğuracağa benzemiyor, neyse ki konumuz bu değil, bugün size yeni yeni güncelleme verilen hafif bir Androıd dağıtımından bahsedeceğiz.

Android GO Nedir?

Android go nedir
Android go nedir

Gelişen bu teknoloji ile birlikte gelişen yazılım kısmı eski cihazlara, daha doğrusu donanım özelliği düşük cihazlara, olumsuz etki ediyor, örnek verecek olursak Androıd O sürümü yayınlandığında bu sürümü kullanacak cihazların donanım özellikleri farklı oluyor, dolayısıyla donanım olarak düşük olan cihazlar bu gelişmeden tam anlamıyla faydalanamıyor.

İşte Androıd GO geliştirilirken bu konu dikkate alındı. Düşük donanımlı cihazlara özel bir sürüm olarak sunuldu, Androıd Go bağımsız bir işletim sistemi sürümü değil, Peki bu ne demek? bu şu demek; Androıd O sürümünden sonra gelecek her Androıd sürümünün birde GO versiyonu bulunacak yani her sürümün düşük donanıma sahip cihazlar içinde bir sürümü olmuş olacak.

Android go nedir
Android go nedir

Şimdilik baz alınan sistem donanımı 1GB Ram ve altı kapasiteye sahip cihazlar, bu sistemin hafif olmasının altında yatan başlıca etkenler, kullanılacak uygulamaların Lite versiyona sahip olması, Androıd GO sürümleri 2018 yılından sonra aktif olarak yayınlanmaya başlanacak.

Sizler için en basit ve anlaşılır seviyede Androıd GO`yu anlatmaya çalıştık, sizinde bu konuda söyleyecekleriniz varsa, yorum bölümünden bizimle paylaşın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox