İlgili Yazılar

Android 11 İçin Tarihler Netleşiyor

spot_img

Android işletim sisteminin 2020 yılı için beklenen sürümlerinin tarihleri artık netleşti. Henüz önizleme aşamasında olan ve test edilmeyi bekleyen Android 11, bu yılın ilk yarısında tüm testleri başarı ile tamamladıktan sonra, anlaşmalı yeni ürünlere entegre olarak piyasaya sürülecek. Özellikle katlanabilir telefonlar ve giyilebilir ürünler için çok önemli avantajlar sunan bu yeni işletim sisteminin, normal yayın döngüsünden önce geliştirici önizlemesi yayınlandı. Teknolojiye yön verenler tarafından takdir gören bu işletim sisteminin aynı zamanda yeni teknolojileri destekliyor olması da takdire şayan. Bildiğiniz gibi Android 10 bu noktada, üreticilerin bazı ürünlerini desteklemediği için büyük tepki topluyordu. Ancak şimdilik Android 11 ile bu tepkinin son bulacağını söyleyebiliriz.

Yeni Kamera Özellikleri ve Yeni Ekran Türleri İçin Destekleyici Özelliklere Sahip

Yeni Android sisteminin, 5G başta olmak üzere birçok yeni özellik için uyumlu alt yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Kamera özellikleri, ekran türleri, katlanabilir telefonlar ve gizlilik merkezli araçlar için daha fazla destek sunan bu işletim sistemi, birçok sistem gereksinimi ihtiyaçlarını da gidermeye aday.

Sistem görüntüleri ve GSI destekli dosyalarının ilk etapta Google Pixel , Pixel 2, Pixel 3 ve Pixel 3a için indirilebileceği aktarıldı. Şu an için beta testleri hazır değil ancak çok kısa sürede ve tahminen Nisan ayından önce Android kullanıcılarına davetiye bazında teklif edilecek gibi görünüyor. Beklenen tarihler ve sürümler şu şekilde;

Android 11’in Geliştirici Önizlemesi 1: Şubat ayında

Android 11’in Geliştirici Önizlemesi 2: Mart ayında

Android 11’in Geliştirici Önizlemesi 3: Nisan ayında

Android 11’in Beta 1 Sürümü: Mayıs ayında

Android 11’in Beta 2 Sürümü: Haziran ayında

Android 11’in Beta 3 Sürümü: 2020’nin üçüncü çeyreğinde

Android 11’in Son sürümü: 2020’nin üçüncü çeyreğinde yayınlanacak.

Bildirimler, Tam Ekran Olarak Konuşma Esnasında Görülebilecek

Artık oyun oynamanız ya da bir konuşma gerçekleştiriyor olmanız, yeni gelen bildirimleri görmenizi engellemeyecek. Oyundan veya uygulamadan çıkmadan, bildirimler için özel bir alanda tüm işlemleri yapabileceksiniz. Aynı zamanda sohbet ekranından da sohbet yapabileceksiniz. Satır içi yanıtlara kopyala/yapıştır yapabilecek ve resim ekleyebileceksiniz. Gizlilik ve güvenlik açısından da önemli bir gelişim gösterdiği görüyoruz. Kısacası Android 11, daha fazlasını sunacak.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox