RomSanal Dünya Haberler

Vestel Venüs V5 QFİL ile Stock Rom Yükleme

vestel-venus-v5-qfil-ile-rom-yukleme

Vestel Venüs V5`e QFİL ile Rom Yükleme, Android dünyasına hızlı bir giriş yapan Vestel, ürettiği Venüs modeli ile kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Bu mobil cihaza, rom paketi yükleyerek, istediğiniz özellikleri kullanabilir ve cihazın donanımını geliştirebilirsiniz. Venüs cihazına rom paketi yüklemek için indirmeniz gereken iki dosya vardır. Bunlar QFIL ve hali hazırda bir rom paketidir.

Vestel Venüs V5`e QFİL ile Rom Yükleme

Vestel Venüs cihazını bilgisayara bağlayabilmeniz ve bilgisayar tarafından görülebilmesi için USB hata ayıklama modunun açık olması gerekir. Bu modu, cihazın ayarlar kısmında bulunan telefon hakkında sekmesine girerek, derleme numarasına arka arkaya bir kaç kez dokunun ardından, tekrar ayarlar kısmına gelin ve geliştirici seçenekleri kısmına tıklayıp, buradan usb hata ayıklama modunu bulup aktifleştirin.
Daha sonra da, QFIL paketini indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurulma işleminden sonra, güç tuşunun yardımı ile cihazı kapatın ve ardından QFIL programını açın. Program içerisinde bulunan Select Build Type kısmında ki Flat Build yazısını seçin, işaretleme simgesine tıklayın. Açılacak olan sayfada Browse butonuna basarak rom dosyasının seçilmesini sağlayın.  Daha sonra, Load XML sekmesine tıklayın ve açılan pencere de rawprogram0.xml ve sonra patch0.xml dosyasını seçin.  Cihaza geri dönün ve güç + ses açma + ses kapatma tuşlarına aynı anda basın bu cihazınızı download moda alacaktırve USB kablosu ile telefonu bilgisayara bağlayın. Son işlem olarak Qfil programındaki Download butonuna basarak, romun yüklenmesini sağlayın.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Link2SD Plus ile Uygulamaları Hafıza Kartına Linkleme
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.