Telefon Meşgulken Arayanı Görme (Çağrı Bekletme)

Telefon meşgulken arayanı görme işlemi nasıl yapılır? Dijital dünya her geçen gün gelişmeye devam ediyor, elimizdeki mobil cihazları kullandıkça, karşımıza farklı olaylar da çıkmaya başlıyor, örnek olarak siz biriyle konuşurken başka birininde sizi araması olayı verilebilir, karşımıza çıkan bu garip ikilemler için teknoloji de boş durmuyor ve çözümler üretiyor bu çözümlerden biri de Çağrı Bekletme özelliği, bu yazımızda bu özellik nasıl kullanılır? nasıl aktif  hale getirilir? bundan bahsedeceğiz.

Diyelim ki siz bir tanıdığınızla konuşurken başka bir tanıdığınız, sizi aradı, işte bu sırada çağrı bekletme olayı devreye girer ve sizi arayan ikinci kişi “aradığınız kişi şuan başka biriyle görüşüyor lütfen hattan ayrılmayınız” tarzında bir bilgilendirme dinler, bu sırada size bir çağrı daha geldiği, küçük bir ses ile bildirilir, cep telefonu meşgulken arayanı görme özelliği sayesinde dilerseniz konuştuğunuz kişiyi bekletebilir ve gelen yeni çağrıya cevap verebilirsiniz.

Çağrı bekletme nasıl yapılır

Telefon meşgulken diğer arayanı görme özelliğini iki şekilde aktif yapabilirsiniz, birincisi cihaz ayarlarını kullanarak, ikincisi ise cihaz tuş takımına bir kod girerek, biz her iki yöntemi de anlatacağız, birinci yöntem için cihaz arama ekranına girin ve sağ üst köşe de yer alan Seçenekler tuşuna basın, ardından gelen menüden, resimde de gördüğünüz üzere Ayarlara tıklayın. 

Çağrı bekletme nasıl yapılır
Çağrı bekletme nasıl yapılır

Gelen ikinci ekranda Çağrılar başlığına tıklayın Gelen bu 3. ekranda Ek ayarlar bölümüne tıklayın, Açılan son sayfa da ise Çağrı bekletme anahtarını aktifleştirin.

Bu menü her cihaz da farklılık göstereceği için, bulamıyor olabilirsiniz, o yüzden ikinci yöntem olan kod girme işlemiyle de Çağrı bekletme özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Telefon meşgulken arayanı görmek

Bunun için yine cihaz arama ekranına gelin ve tuş takımını açıp şu kodu girin: *43# eğer Arama bekletme özelliğini tekrar kapatmak istiyorsanız o zamanda bu kodu girin: #43#

Telefonum meşgulken arayanı görme iphone

iPhone’da telefon meşgulken arayanı görmek için bu adımları uygulayın Arama bekletme özelliği iphone cihazları içinde aynı işlevleri yapmaktadır, siz meşgulken sizi arayan biri olursa, konuştuğunuz kişiyi bekletip, arayan kişiye dönebilir, dilerseniz de hatta bekletebilirsiniz.

Bunun için ilk önce cihazınızda bu yolu izlemeniz Ayarlar/Telefon/Arama Bekletme ve buradan arama bekletme özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Çağrı bekletme nasıl yapılır
Çağrı bekletme nasıl yapılır

İsterseniz bunun yerine yine Androıd cihazlar da olduğu gibi, tuş ekranına *43# yazıp arayarak da tel meşgulken arayanı görme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz, bu özelliği aktif yaptıktan sonra siz biriyle konuşurken yeni bir çağrı gelirse bildirim alırsınız, o anda Konferans seçeneği ile her iki kişi ile de aynı anda konuşabilirsiniz yada Değiştir seçeneği ile birini bekletip diğeriyle devam edebilirsiniz.

Androıd ve İOS cihazlarda Çağrı bekletme özelliğini nasıl aktif hale getirebileceğinizi resimlerle destekleyerek anlattık, bu sayede telefon meşgulken arayanı görebilirsiniz, bu konu da problem yaşarsanız yorum kısmından bize yazın.

Recent Articles

Honor 30 Pro ile ilgili son detay bugün paylaşıldı! 7 gün sonra…

Honor 30 Pro ile ilgili detaylar, çıkış tarihine 15 gün kaldığı günden itibaren büyük bir hızla teknoloji gündemini sallamaya başlamıştı. Son detay...

1 aydır kalkamıyor! Gözlem uydusu için yeni karar…

GISAT-1 yeryüzü gözlem uydusunun lansmanı tekrar ertelendi. Böylelikle 1 ayda 2 kez ertelenmiş oldu. PTI tarafından paylaşılan habere göre, koronavirüs kilitlenmesinden dolayı...

Apple yeniden harekete geçti! Haziran ayında geliyor…

Paylaşılan yeni bir iddiaya göre, ABD merkezli olan teknoloji devi Apple, AirPods Max kulaklığının tanıtımını Haziran ayında İnternet üzerinden gerçekleştirilecek olan WWDC...

Ne Dinleyeceği Konusunda Kararsız Kalanlara Spotify’dan Mükemmel Özellik!

Dünya üzerindeki en popüler müzik akış uygulaması olan Spotifty, son zamanlarda kullanıcı deneyimine oldukça önem vererek; köklü değişiklikler altına imza atmıştı. Bu...

Oppo Reno Ace 2 5G Piyasayı Sallamaya Geliyor! Son 11 Gün Kaldı…

Oppo Reno Ace 2 ile ilgili bir süredir ardı ardına sızıntılar ortaya çıkıyor. Önce tasarımı, sonra da donanım özellikleri sızdırılan Oppe Reno...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox