RomSanal Dünya Haberler

Sony Xperia XA Stock Rom Yükleme

Sony Xperia XA Ultra cihazına Stock Rom kurmak için yapmanız gereken ilk işlem verdiğimiz linkden stock rom dosyasını bilgisayarınıza indirmektir. İndirme işlemi tamamlanmasının ardından, telefonunuzda bulunan hata ayıklama modunu aktifleştirmeniz gerekir.  

Ayrıca, rom yazılımını sağlıklı bir şekilde kurmanız için, Telefonunuzun hata ayıklama modunu aktifleştirmeniz için yapmanız gereken, Ayarlar sekmesinden Geliştirici Seçeneklerine girmeniz ve gerekli olan işaretlemeleri yapmanız yeterli olacaktır.

Bilgi: Rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz.

Sony Xperia XA Stock Rom Yükleme

Bu işlemin ardından indirmeler bölümünden link üzerinde bulunan Mobile Flasher programını bilgisayarınıza kurun. Kurma işleminden sonra, Sony mobile Flasher programını açın ve programın sol üst köşesinde bulunan Yıldırım işaretine tıklayın. Ekrana açılacak Bootmode penceresinde yer alan Flash mode seçeneğini tıklayın ve Ok işaretine basın.

Ekrana Firmware Slector penceresi gelecek ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunmanız gerekecek. Sonraki adım ise, açılan pencere üzerinde Rom dosyasını seçmeniz ve Flash butonuna dokunmanızdır.  Butona bastıktan sonra, USB kablosu görüntüsüne sahip bir ekran gelecektir. Tam bu sırada telefonun güç tuşuna basın ve kapatın. Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve Rom yükleme işleminin otomatik olarak başlamasını bekleyin.

sony-xperia-xa-stock-rom-yukleme
sony-xperia-xa-stock-rom-yukleme

Yükleme sonlandığında INFO- FLASHİNG yazısını göreceksiniz. Bu yazı işlemin başarı ile gerçekleştirdiğini göstermektedir. İşlem bittikten sonra telefonunuzu bilgisayar ile olan bağlantısını sonlandırabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarda bulunan rom dosyasını saklamanızda da yarar var.

İndirmeler

İlginize:  HTC One M8`e Rom Yükleyerek HTC 10`a Çevirme
TCybers.Net
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.

Avatar