İlgili Yazılar

Sony Xperia Cihazlara Stock Rom Yükleme

spot_img

Sony xperia cihazlara stock rom yükleme – Samsung stock rom makalemizin devamı olan makalemizde Sony Xperia stock romlarını siz değerli takipçilerimize sunacağız. Diğer makalenin altına devam etmedik çünkü bu stock romun kurulumu farklıdır dolayısıyla bu, bizi yeni bir makale yazmaya teşvik etti.

Sony Xperia stock romu nasıl atılır hemen kısaca bahsedelim. Öncelikle gerekli olan linkler makalenin sonunda yer alacaklardır. Rom atmaya başlamak için bize Flash Tool programı gerekmektedir.

Sony xperia cihazlara stock rom yükleme

Nedir bu flash tool? ne işe yarar? sorusuna yanıt olarak flash tool ile Apk (uygulama) yükleyebilir, boot loader kilidini açıp kapatabilir, yedekleme ve geri yükleme yapabilir ayriyeten root atabilirsiniz bu programla tabii rom atmayı da ihmal etmiyoruz.

Kurulum 

  1. İlk olarak FlashTool programımızı alt kısımdan indirip normal bir şekilde kurun.
  2. Kurduktan sonra Bilgisayar/ Yerel Disk(C)/ Flash Tool/Drivers klasörüne gidip FlashTool-Driver.exe‘yi açın.
  3. İlerleyin ve kutucuk seçim yeri gelince kullandığınız Xperia cihaz/ları ve Flash mode drivers , FastBood drivers seçin.
  4. Aygıt kurulumu sırasında windows bir kaç kez uyarı verebilir siz, ‘bu sürücü yazılımını yinede yükle’ seçeneğine tıklayın.
  5. En son işlemler bitince Finish’a tıklayın.

Flash Tool ile FirmWare Yükleme 

  1. Öncelikle alt kısımda verdiğim firmware(stock rom) dosyasını, Yerel Disk (C)/FlashTool/Firmware klasörüne atmalısınız.
  2. FlashTool’u açıp yıldırım işaretine tıklayın
  3. Verilerinizin silinmemesi için WipeApps tikini kaldırın.
  4. Daha sonra cihazınızı kapatıp, Ses kısma tuşuna basılı tutup, PC’ye bağlayın ardından flash butonuna basıp, stock romun atılmasını bekleyin.
Sony xperia cihazlara stock rom yükleme
Sony xperia cihazlara stock rom yükleme

Stock Rom Cihaz Listesi ve FlashTool

Küçük Notlar: Sayın TCybers.net takipçisi, öncelikle yapacağınız hiçbir işlemden biz sorumlu değiliz fakat yapacağınız işlemi harfiyen doğru yaparsanız herhangi bir sorun çıkmayacağından emin olabilirsiniz.

Not2: Tcybers Yazılım Destek makale dizisini devam ettirebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var. Cihazınız ne olursa olsun sizler için araştırıp, sizin için en iyi olanını seçmeye çalışıyoruz. Sizde bir yorumunuzu eksik etmeyin. Makale altına cihazınızı yazarsanız en kısa sürede makalemize eklenecektir.

İlginize: Androıd: Özel Recovery ve Bilgisayar Kullanmadan Rom Yükleme

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox