Rom

Sony Xperia Cihazlara Stock Rom Yükleme

Sony xperia cihazlara stock rom yükleme – Samsung stock rom makalemizin devamı olan makalemizde Sony Xperia stock romlarını siz değerli takipçilerimize sunacağız. Diğer makalenin altına devam etmedik çünkü bu stock romun kurulumu farklıdır dolayısıyla bu, bizi yeni bir makale yazmaya teşvik etti.

Sony Xperia stock romu nasıl atılır hemen kısaca bahsedelim. Öncelikle gerekli olan linkler makalenin sonunda yer alacaklardır. Rom atmaya başlamak için bize Flash Tool programı gerekmektedir.

Sony xperia cihazlara stock rom yükleme

Nedir bu flash tool? ne işe yarar? sorusuna yanıt olarak flash tool ile Apk (uygulama) yükleyebilir, boot loader kilidini açıp kapatabilir, yedekleme ve geri yükleme yapabilir ayriyeten root atabilirsiniz bu programla tabii rom atmayı da ihmal etmiyoruz.

Kurulum 

  1. İlk olarak FlashTool programımızı alt kısımdan indirip normal bir şekilde kurun.
  2. Kurduktan sonra Bilgisayar/ Yerel Disk(C)/ Flash Tool/Drivers klasörüne gidip FlashTool-Driver.exe‘yi açın.
  3. İlerleyin ve kutucuk seçim yeri gelince kullandığınız Xperia cihaz/ları ve Flash mode drivers , FastBood drivers seçin.
  4. Aygıt kurulumu sırasında windows bir kaç kez uyarı verebilir siz, ‘bu sürücü yazılımını yinede yükle’ seçeneğine tıklayın.
  5. En son işlemler bitince Finish’a tıklayın.

Flash Tool ile FirmWare Yükleme 

  1. Öncelikle alt kısımda verdiğim firmware(stock rom) dosyasını, Yerel Disk (C)/FlashTool/Firmware klasörüne atmalısınız.
  2. FlashTool’u açıp yıldırım işaretine tıklayın
  3. Verilerinizin silinmemesi için WipeApps tikini kaldırın.
  4. Daha sonra cihazınızı kapatıp, Ses kısma tuşuna basılı tutup, PC’ye bağlayın ardından flash butonuna basıp, stock romun atılmasını bekleyin.
Sony xperia cihazlara stock rom yükleme
Sony xperia cihazlara stock rom yükleme

Stock Rom Cihaz Listesi ve FlashTool

Küçük Notlar: Sayın TCybers.net takipçisi, öncelikle yapacağınız hiçbir işlemden biz sorumlu değiliz fakat yapacağınız işlemi harfiyen doğru yaparsanız herhangi bir sorun çıkmayacağından emin olabilirsiniz.

Not2: Tcybers Yazılım Destek makale dizisini devam ettirebilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var. Cihazınız ne olursa olsun sizler için araştırıp, sizin için en iyi olanını seçmeye çalışıyoruz. Sizde bir yorumunuzu eksik etmeyin. Makale altına cihazınızı yazarsanız en kısa sürede makalemize eklenecektir.

İlginize: Androıd: Özel Recovery ve Bilgisayar Kullanmadan Rom Yükleme

İlginize:  Casper VIA M1 SP Flash Tool ile Rom Yükleme
TCybers.Net
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
Avatar
Bu yorum yazar tarafından silindi.
Avatar
Elbette :)
Avatar
General Mobile için de isteriz. Sony'den neyi eksik :)
Avatar
Rica ederim, faydamız olduysa ne mutlu bize.
Avatar
Admin çok teşekkür ederim
Avatar
teşekkürler
Avatar
Bize yakışır bir makale dizisi oldu, eline sağlık
Avatar