İlgili Yazılar

Samsung Galaxy Note 8 Stock ROM Yükleme

spot_img

Samsung galaxy note 8 stock rom kurulumu – Samsung markasının 2017 yılında çıkarmış olduğu telefon modellerinin arasında yer alan Galaxy Note 8, iddialı teknik ve donanımsal özelliklere sahiptir. Ayrıca şık tasarımı ile kullanıcıyı kendine hayran bırakmıştır. Note 8 cihazına, diğer üst düzey Samsung ürünleri gibi, geliştirici programları ve Romları uygulanabilmektedir.

Ayrıca çeşitli yazılım ve romlar, bu amaç doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu gelişmiş özelliklerden faydalanmak için yapmanız gereken işlem Custom romunu cihazınıza yüklemektir. Ayrıca kurulum işlemleri de oldukça basittir, ancak kurmuş olacağınız bu custom romların çeşitli hataları olabileceği için stock roma, yani orjinal cihaz yazılımına geri dönmek zorunda kalabilirsiniz, biz bu yazımızda orjinal roma geri dönmeyi, yani stock rom kurulumunu anlatacağız.

Bilgisayarınızın cihazınızı görebilmesi için Samsung Usb Driverlarının bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir, Samsung Android USB Driver İndir – Windows

Samsung Galaxy Note 8 Stock ROM Yükleme

Öncelikle cihaz CSC kodunuza uygun bir rom indirmeniz gerekir, Türkiyedeki cihazlar TUR olarak isimlendirilir, eğer başka bir ülkeden getirdiğiniz bir note 8 cihazınız varsa ona göre bir firware rom indirmeniz gerekir, yazının sonundaki kısımdan uygun olan romu bulup üzerine tıklayarak indirin.

Yapmanız gerekenleri, sırasıyla anlatırsak, ilk önce Samsung Note 8 cihazınızı kapatın ve cihazı Download, yani indirme modunda tekrar açın, bunu yapmak için, ses alçaltma, Bixby ve güç tuşlarına aynı anda basın. Bir süre sonra ekranınıza Samsung logosu gelecek ve uyarı mesajı ile karşılaşacaksınız.

Ardından ses açma tuşuna basarak, Download moduna girin. Vereceğimiz bağlantıdan Odin veya Prince Comsy’s Odin aracını indirin. İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın ve EXE dosyasını yönetici olarak başlatın. Bilgisayarınızı ile telefonunuzu USB kablosu ile birbirine bağlayın. (Samsung USB Drıverlarının kurulu olmasına dikkat edin, kurulu değilse verdiğimiz linkden, indirip kurun) Karşınıza Odin ara yüzü uyarısı çıkacaktır. (genelde ADDED! yazar) Aynı zamanda bu uyarı işlemlerinizi doğru yaptığınız anlamına da gelmektedir.

Samsung galaxy note 8 stock rom kurulumu
Samsung galaxy note 8 stock rom kurulumu

İndirdiğiniz ZIP uzantılı fırmware dosyasını zip içinden çıkartın, TAR formatlı imaj dosyasını göreceksiniz. Odindeki AP kutucuğuna tıklayın ve TAR dosyasını bulup üzerine tıklayarak AP kısmına ekleyin, AP yanındaki kutucuğun işaretli olduğundan emin olun. Odin menüsünde sadece Auto Reboot ve F. Reset Time seçeneklerinin aktif olmasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. 

Ardından yapmanız gereken Start butonuna basmak ve Flash’lama işleminin başlamasını beklemek. Odin yazılımı yüzeyinde, Pass uyarısını aldığınız an işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş demektir.

Bu yazımızda Samsung Galaxy Note 8 Cihazına Stock Rom Yükleme işlemini anlattık bu konuda yaşadığınız sorunları bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. 

Ana Dosyalar İndirme Başlıkları

CSC Kodlarına Göre Firware Yazılım İndirme Başlıkları

SamMobile İndirme Başlıkları

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
263TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox