İlgili Yazılar

Qualcomm USB Driver Nasıl Kurulur? – Windows

spot_img

Qualcomm USB Sürücüleri İndir – Qualcomm mobil işlemci üretim sektöründe Snapdragon adını verdiği platformlarıyla oldukça dikkat çeken bir marka, birçok akıllı telefon geliştiren ünlü markalar en önemli amiral gemisi cihazlarında Snapdragon platformlarını kullanmaktadır, sadece bir işlemci değil aynı zamanda içerisinde çeşitli donanımları barındıran birçok platforma ev sahipliği yapan Qualcomm bu konuda önemli bir yere sahiptir.

Qualcomm işlemciye sahip cihazların bilgisayarlar ile olan iletişiminde gerek yazılım yükleme gerekirse de çeşitli dosyaların alınıp gönderilmesinde driverlar önemli bir rol oynamaktadır, bu driverların kurulu olduğu bilgisayarlar cihazları rahatlıkla tanımakta ve yazılım yükleme gibi diğer işlemlerde kolay bir şekilde hallolmaktadır.

Qualcomm USB Driver Kurulumu

Qualcomm usb driverlarının kurulumu MTK`daki kadar karmaşık değildir demek isterdim ama ne yazik ki işlemciye dayalı driver kurulumları biraz farklı oluyor, iki çeşit kurulum yapacağız Qualcomm Driverlarında, 1. kurulum işlemleri program kurar gibi oldukça basittir, bizim vermiş olduğumuz linkden indirmiş olduğunuz Qualcomm USB Driver dosyalarını zip içerisinden çıkartın, bu dosyaların arasında Setup Kurulum dosyasına girin ve oradaki setup dosyasına tıklayıp kurulum işlemlerini halledin, kurulum için bu dosyayı çalıştırdığınızda bilgisayarınız size kurulurum için onay sorusu soracaktır, Evet deyin ve devam edin basitçe next-next-finish şeklindedir.

2. Kurulum Yolu

İkinci kurulum yoluna başlamadan Qualcomm işlemcili cihazınızın USB hata ayıklama modunu etkinleştirin bunun için Ayarlar/Cihaz hakkında bölümüne gelin burada derleme numarasını bulup üzerine birkaç kez tıklayın bu geliştirici seçeneklerinin açılmasını sağlayacaktır, (Açamadıysanız forum sitemizdeki bu konuya bakabilirsiniz) ardından Ayarlar/Geliştirici seçenekleri bölümüne gelin, burada USB hata ayıklama modunu bulup aktif hale getirin, şimdi Qualcomm işlemcili cihazınızı Usb kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın.

Şimdi Başlat/Denetim Masası/Donanım ve Ses alanına giderek burada Aygıtlar ve Yazıcılar başlığı altından Aygıt Yöneticisine tıklayın. (Windows 7`ye göre anlatıyoruz, Windows 8 ve 10 için benzer seçenekler geçerli olmayabilir, Aygıt Yöneticisini arama yaparak bulabilirsiniz.) aygıt yöneticisini açtığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecektir, burada Driver yüklü olmayan cihazınızı göreceksiniz.

qualcomm usb driver indir
qualcomm usb driver indir

Driver yüklü olmayan cihazların üzerine gelerek farenin sağ tuşuna basın gelen seçeneklerden Update Driver Software yani Türkçesiyle Sürücü Yazılımını Güncelleştir seçeneğine tıklayın, gelen bu ekrandan Browse my computer for driver software yani Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın.

qualcomm usb driver indir
qualcomm usb driver indir

Açılan pencerede gerekli driver dosyalarının yolunu göstermeniz gerekiyor, Browse ya da Gözat tuşuna basın

qualcomm usb driver indir
qualcomm usb driver indir

Gelen pencere de bizim verdiğimiz linkden indirip zip içerisinden çıkarttığınız Driver dosyalarının bulunduğu dosyadan şu yolu gösterin Desktop/Qualcomm Drivers/Qualcomm Drivers/fre/Windows7 yada bilgisayarınızın sürümü ne ise o dasyayı gösterin ardından Tamam tuşuna basın.

qualcomm usb driver indir
qualcomm usb driver indir

Geriye kalan adımları ilerleyerek driver yükleme işlemini bitirin, verdiğimiz dosyanın içerisinde farklı birçok driver var hepsi bu mantıkla yüklenmektedir, bu konu da sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Bu yazımızda Qualcomm platformuna sahip cihazlar için bilgisayar sürücülerinin nasıl yükleneceğini anlattık, bu konuda 2 adet yoldan bahsederek en kararlı olanını resimli bir biçimde sizinle paylaştık, dosya içerisinde yine resimli birkaç anlatım mevcuttur, onlardan da yararlanabilirsiniz.

Qualcomm USB Driver İndirmek İçin Tıklayın

2 YORUMLAR

  1. Vestel v3 5040 – işlemcisi Qualcomm Snapdragon 212 Seçeneklerde hata ayıklama Modu açılmıyor (evet build numarasına 7 hatta 777 kere tıkladım) sebebi ne olabilir?

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox