İlgili Yazılar

Google Play Store 498 Hatası Çözümü

Google Play Store 498 Hatası Nasıl Çözülür? belirli aralıklarla karşılaşılan bu problemin, nasıl çözüleceğine değindik ve birkaç pratik ip ucu verdik.

spot_img

Telefonumuzda yüklü olan uygulamaları güncellemeye çalıştığımızda Google Play Store üzerinden güncelleme esnasında “Uygulama indirilemedi. Hata kodu 498”ve “Google play durduruldu” şeklinde hata verebilmektedir. Bazen telefonumuza yeni uygulama indirirken de sık sık karşımıza çıkan bir sorundur. Google Play Store 498 Hatasını çözmek bazı durumlarda canınızı sıkabilir çünkü telefonunuzda yer alan resim, video ve oyunları silmeniz gerekebilir. Google Play Store 498 Hatası android tabanlı bir hata kodudur ayrıca araştırmalara göre bu hata daha çok Samsung Galaxy J7 Prime cihazlarda meydana gelmektedir. Google Play Store 498 Hatası genel olarak kullanılan uygulamanın yanı sıra Android’in önbellekleme sorunlarından ortaya çıkmaktadır.

İşletim sistemi olarak Android işletim sistemi kullanan cihazlarda yani akıllı telefonumuz veya tabletimize uygulama, oyun ve video vb. şeyler indirmeye çalıştığımızda herhangi bir ayar yapılmadıysa indirdiğimiz şeyler cihazın hafızasına kaydedilecektir. Daha sonra hafızanız dolacak ve yeterli yer olmadığında ise Google Play Store 498 Hatası ile karşılaşacaksınız. Yani aslında bu hata Google Play Store’den kaynaklanan bir hata değil, telefonunuzun hafızasının yetersizliğinden kaynaklanan bir hatadır.

Google Play Store 498 Hatası – Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Google Play Store 498 Hatası akıllı telefonunuzun önbelleğinin dolması ayrıca uygulama, oyun ve video benzeri içerikler indirirken telefon hafızasının yetersiz kalması sonucu ortaya çıkan bir hatadır. Sizin için hazırlamış olduğumuz çözüm için adımları dikkatlice takip etmelisiniz.

  1. Çözüm Yolu: Akıllı telefonunuzun hafızasını temizleyerek yer açmanız gerekmektedir. Bunun için öncelikle kullanmadığınız ve gereksiz gördüğünüz uygulamaları silin. Ardından video ve resimleri silebilirsiniz. Daha sonrasında CCleaner veya benzeri bir uygulama indirerek detaylı bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz.
  2. Çözüm Yolu: Ayarlara giriyoruz ardından uygulamalar menüsüne geçiyoruz. Daha sonra uygulamaları yönet seçeneğini seçiyoruz ve önümüze gelen ekrandan Google Play uygulamalarını durduruyoruz. Son olarak akıllı telefonumuzu yeniden başlatıyoruz ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediyoruz.
  3. Çözüm Yolu: Yukarıdaki tüm adımları denediniz fakat bir sonuç elde edemediyseniz mevcut Google Play mailinizi kaldırıp tekrar ekleyin ardından Google Play hizmetlerinin önbelleğini temizlemeyi deneyiniz. Sizin için aşağıda bu adımları göstereceğiz.

1. Ayarlar girdikten sonra uygulamalar seçeneğinden tümü deyip Google  Play Store’yi seçiyoruz. Sırasıyla zorla durdur, verileri temizle ve güncellemeleri kaldır işlemi yapıyoruz.

Google Play Store 498 Hatası Nasıl Çözülür?
Google Play Store 498 Hatası Nasıl Çözülür?

2. Ayarlara girdikten sonra uygulamalar seçeneğinden Tümü deyip Google Play Hizmetlerini seçiyoruz. Sırasıyla zorla durdur, verileri temizle ve güncellemeleri kaldır işlemi yapıyoruz.

Google Play Store 498 Hatası Nasıl Çözülür?
Google Play Store 498 Hatası Nasıl Çözülür?

Alternatif Çözüm Yolu:  Cihazı formatlayın,  Samsung model telefonlarda yapmak için ses kısma tuşu + güç tuşuna basarak telefonu açmalısınız. Daha sonra karşınıza gelen menüde ses tuşlarını kullanarak gezebilirsiniz. Bu menü de wipe data/factory reset menüsünü seçiyoruz ardından gelen ekrandan factory reset menüsü seçerek güç tuşu ile onaylıyoruz. Ardından telefonu yeniden başlatıyoruz.

Anlatılan çözüm önerileri ile sorununuzu büyük olasılıkla çözebilirsiniz. Eğer tüm çözüm yollarına rağmen sorun hala devam ediyorsa bize yorum bölümünden yazabilir veya akıllı telefonunuzun servisinden gerekli desteği alabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox