İlgili Yazılar

MAC`de Ekran Görüntüsü Alma

spot_img

MAC`de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Windows işletim sisteminden Mac’e geçiş yapanların en sık karşılaştıkları sorunları biri olan ekran görüntüsü alma, genel olarak kullanıcılar için kötü bir deneyimdir. Bu sorunun asıl nedeni, Windows’ta bulunan Printsrceen tuşunun Mac ürünlerinde bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Mac ürünleri ile istenilen objelerin ekran görüntüsü almak zor bir işlem gibi görünse de, aslında çok kolaydır. Hatta bu işlem Windows’a göre çok daha pratiktir.

mac-ekran-goruntusu-alma
mac-ekran-goruntusu-alma

MAC`de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Mac masaüstünde ekran görüntüsü almak için yapılması gereken işlem, Command() + Shift +3 tuşlarına aynı anda basıp birkaç saniye beklemektir. İstenilen süre dolduğu zaman, ekrandan deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü, Png. Uzantılı olarak kaydedilecektir. Yine Mac ürünlerinde ekranın tamamının resmini çekmek içinse Shift-Komut ()-3 tuşlarına basmanız yeterlidir.

MAC`de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? konusunu anlattığımız bu yazımızla ilgili bir sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
294TakipçilerTakip Et
3,050AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Sayfanın tamamen yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Herhangi bir banner, Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için paraya ihtiyacımız var ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen reklam engelleme beyaz listenize tcybers.net‘i ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.