İlgili Yazılar

İPhone`un Bilinmeyen Özellikleri

spot_img

Apple, teknolojinin sınırlarını zorlamaya devam etmektedir. Yani çıkardığı ürünlerin günlük hayatta kullandığımız özelliklerin yanında, çok nadir farkına varılan ve herkes tarafından bilinmeyen gizli özelliklerde, kullandığımız cihazın hayatımıza kattığı yenilikleri bir hayli arttırmaktadır.

İPhone`un bilinmeyen özellikleri

Küçük nesnelerin çok rahat bir şekilde görülmesini sağlayan büyüteç özelliği, ayarlar bölümünde bulunan Erişim sekmesinden aktif hale getirilmektedir. Bu büyüteç sayesinde, açılacak yazıları ve objeleri daha rahat bir şekilde görebilir veya görselde bulunan ince ayrıntıları fark edebilirsiniz. Aynı zamanda, Home tuşuna peş peşe 3 kez basıldığında büyüteç özelliği aktifleşmektedir.

İphone’ da bilinmeyen diğer bir özellik ise, müzik dinlerken fotoğraf çekebilirsiniz, bu işlemi kulaklığınızın ses açma tuşu ile yapabilirsiniz. Ayrıca resim çekerken müziği kapatmanıza gerek olmadığı gibi, telefonun yan mekanizmasında bulunan ses açma tuşu ile direk resim çekebilirsiniz. Bu sayede ön kamera daha rahat bir şekilde kullanılmakta ve resim çekme işlemleri için ekrana basma ihtiyacı da ortadan kaldırılmaktadır.

iphone-bilinmeyen-ozellikleri
iphone-bilinmeyen-ozellikleri

İPhone’da bilinmeyen özelliklerden bir diğeri,  internette gördüğünüz resmi kaydetmek için, söz konusu resme basılı tutmanız yeterlidir. Ayrıca istediğiniz yüz ifadelerini (Emoji) ayarlar sekmesinden klavyenize ekleyebilirsiniz. Gelen bildirimlerden haberdar olmak için flaş ışığını kullanabilirsiniz.

Günlük hayat da pek önemsenmeyen ve Apple ürünlerine has olan, uçak modun da daha hızlı şarj olma özelliği oldukça dikkat çekicidir. İPhone’ un diğer gizli özellikleri ise, geri al butonu ile tüm yazdığınız mesajları saniyeler içinde silme, rehberinizde istemediğiniz kişileri kara liste defterine almak, istemediğiniz uygulamaların internet yemesini engellemek ve İphone parmak izi bölümünüze burnunuzu eklemek gibi herkes tarafından bilinmeyen gizli özellikler zaman içerisinde kullanılmaya başlanacaktır.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox