İlgili Yazılar

İPhone Yavaşlama Sorunu ve Çözümü

spot_img

İphone yavaşlama sorunu nasıl çözülür? Apple tarafından üretilen cihazlarda zaman içerisinde meydana gelen sorunlardan biri de yavaşlama problemidir. Özellikle eski Apple cihazlarında, bu sorun daha sık yaşanmaktadır. İphone yavaşlama sorunun çözümleri ise farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Apple cihazları yüksek kalitede ve oldukça güvenilir olan İos yazılımından oluşmaktadır.

İphone yavaşlama sorunu çözümü

Buna rağmen kullandığınız İphone cihazının yavaşladığını fark ettiyseniz, son yaptığınız güncellemelerden başlayıp, aşırı sayıda indirdiğiniz uygulamalardan oluşan geniş bir yavaşlama sebepleri içeren yelpaze karşınıza çıkmaktadır. Ancak İphone ürünlerinde, kasma sorunu donanımsal nedenlerden kaynaklanmaz. Asıl sebep, hafızayı büyük oranda tüketen uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

iphone-yavaslama-sorunu
iphone-yavaslama-sorunu

iphone yavaşlama sorununa çözüm olarak uygulanan ilk yöntem, İphone’u Hard Reboot yaparak hızlandırabilirsiniz. Bu hızlandırma yöntemi, telefonun ufak tefek yazılım sorunlarından kaynaklanan veya kararsız bir uygulamadan kaynaklanan yavaşlama sorununu çözecektir. Hard Reboot yapmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Nasıl yapılacağı sorusunun sevabı ise, telefonun açma, kapama ve Home tuşuna aynı anda sadece birkaç saniye basılı tutmanız gerekir.

Basılı tuttuğunuz süre içerisin de cihazınız yeniden başlayacak ve tam bu esnada ekrana Apple lagosu gelecektir. Logoyu gördüğünüz an tuşları bırakabilir ve cihazınızın normal bir şekilde başlamasını bekleyebilirsiniz. 

İphone yavaşlama sorunu için uygulanmakta olan diğer bir çözüm yöntemi ise, son İOS versiyonuna güncelleme yapmaktır. (eski modeller için değil yeni modeller için geçerlidir, eski modellerde çok büyük kasmalara sebebiyet verebilir) Yeni yazılımlar güncellemeleri her zaman açık ve performans artırıcı içeriklerden oluşmaktadır. Ayarlar sekmesinden bu güncellemeleri yapabilir ve yavaşlama sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox