İlgili Yazılar

İPhone Uygulama Güncellerken Öncelik Verme

spot_img

İphone uygulama güncellerken öncelik verme , İphone ürünlerinde kullanılan uygulamalar çok kolay ve rahat bir şekilde AppStore üzerinden güncellenmektedir. Bu güncellemeler sayesinde, cihazda kullanılan uygulamalar daha hızlı bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca, yine güncellemeler sayesinde cihaz da bulunan virüslerde temizlenmektedir.

Uygulama güncellerken öncelik verme

Kullanıcılar genel olarak güncelleme işlemini tüm uygulamalar üzerinde toplu bir şekilde gerçekleştirmektedir. Sistem otomatik olarak uygulamaları güncellerken, sıralama yapmamaktadır.

Yani toplu uygulama güncellemelerinde, tüm programlar karışık bir şekilde güncellenmektedir. Ancak bazı Apple kullanıcıları acil veya çok sık kullandığı uygulamaları, güncellemek istemektedir. Yani kendine göre, bir uygulama güncelleme sırası oluşturmaktadır.

İphone uygulama güncellerken öncelik verme
İphone uygulama güncellerken öncelik verme

Apple kullanan bireyler, ilk güncellenmek istedikleri uygulamaları, belirlemeleri ve ‘indirmeye öncelik ver‘ seçeneğine dokunmaları gerekmektedir. Bu seçenek uygulamaların güncellendiği bölümde yer almaktadır. İstediğiniz uygulamaları bu seçenek sayesinde hızlı bir şekilde güncelleyebilir ve yeni içeriklere sahip olabilirsiniz.

Günümüzde bu seçeneğin kullanıldığı uygulamalar arasında sosyal medya kanalları gelmektedir. Kullanıcılar genel olarak ilk önce sosyal medya uygulamalarını güncellemekte ve listenin en başında tutmaktadır.

Eğer güncellenen uygulamalardan birine öncellik vermek istiyorsanız yapmanız gereken 3D dokunmatik özelliğini kullanarak uygulama simgesine uzun süre basılı tutarak, yeni açılan menüde ‘İndirmeye öncelik ver ’ seçeneğine basmaktır. Böylece uygulamaların önemine göre, kendinize bir güncelleme listesi oluşturabilir ve istediğiniz programları, istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox