İlgili Yazılar

İPhone: Şarkı Sözlerini Görmek

spot_img

İPhone da şarkı sözlerini görüntülemek , Apple ürünlerinde dinlediğiniz müziklerin şarkı sözlerini görebilmeniz için geliştirilmiş bazı programlar vardır. Özellikle İTunes’ da dinlediğiniz müziklerin şarkı sözlerini görebilmeniz için yazılım sal geliştirmeler yapılmıştır. Eğer bir Apple müzik abonesiyseniz tüm ios işletim sistemine sahip ürünlerde, dinlediğiniz müziklerin sözlerini görebilirsiniz. Bu işlem için Apple Music uygulamasını cihazına indirmeniz yeterli olacaktır.

Apple iPhone‘da Şarkı Sözlerini Görüntülemek

Ayrıca şarkı sözlerini görüntüleyebilmeniz için İos’ un geliştirdiği Apple Music uygulamasının son sürümünü kullanmanız gerekir. Ancak cihazınız uçak modu’ unda veya internete bağlı değilse bu işlemi gerçekleştiremezsiniz.

Diğer bir not ise, uygunsuz görüntü ve şarkı sözlerini Apple Music uygulamasında göremeyebilirsiniz. İphone marka telefonlarda bu işlem parçayı dinlerken ekranın alt kısmında bulunan oynatıcı sekmesine dokunulması ve açılan pencerenin sağ tarafında bulunan ‘şarkı sözlerini göster’ butonunun aktifleştirilmesi ile gerçekleşir.

iphone-da-sarki-sözlerini-görmek
iphone-da-sarki-sözlerini-görmek

Apple tarafından üretilen bilgisayarda ise, İtunes’in üst kısmında bulunan seçenekler simgesinin içerisinde yer alan şarkı sözleri sekmesinden, dilediğiniz müziğin sözlerini görebilirsiniz. Apple tarafından üretilen ürünlerin özelliği olan ‘şarkı sözleri ekleme’ sekmesinden kendiniz de istediğiniz sözleri ekleyebilirsiniz. Şarkı sözü eklemek için Itunes penceresinin üst kısmında bulunan menü sekmesine giderek, ‘Bilgi Veri’ kısmının seçilmesi ve açılan sayfada şarkı sözü sekmesinin tıklanması gerekir.

Tekrar açılan pencereye istediğiniz şarkı sözlerini ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz şarkı sözlerini görüntülemek için dinlediğiniz müziğin üzerine tıklamanız ve müziği tam ekran boyutuna almanız gerekir. Ondan sonra, sağ alt köşede karşınıza çıkan üç noktadan şarkı sözleri sekmesine basarak, eklediğiniz sözleri görebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox