İlgili Yazılar

İPhone Pil Kapasitesi Kontrol Etme

spot_img

Apple tarafından pil kontrolü ile öne sürülen tüm veriler, kullandığınız telefonun ağına, konumuna, sinyal gücüne, internet kullanıma ve diğer birçok etkene göre değişiklik gösterebilir. Pil, sınırlı sayıda düzenlenmiş şarj kapasitesine sahiptir. Bataryaların kullanım ömrü bittiğinde Apple tarafından yenisi ile değiştirilmektedir.

Pil ömrü, şarj bitme süresi, kullanıma ve telefon ayarlarına göre değişmektedir. Yapılan testler ise, İphone yetkilerinin belirlemiş olduğu kullanım analizlerine göre değişmektedir. Örneğin konuşma testi, 2017’in Ağustos ayında yapılmıştır.

İPhone batarya kapasitesi kontrol etmek

Ön üretim İphone 8 ve 8 Plus yazılımları kullanarak, hem GSM hem de CDMA iletişim hizmeti veren operatörlerin ağları üzerinde gerçekleşmiştir. Yapılan testlerde Bluetooth, kulaklık ile eşleştirilmiş, kablosuz bağlantı aktif bir şekilde kullanılmış ve yine kablosuz bağlantı ağlara katılmadan sor özelliği kapalı olacak bir şekilde belirlenmiştir. Diğer ayarlar ise stabil bir şekilde ayarlanmıştır. Apple pil kontrolü yapılan testlerin sonuçlarına göre 1 gün idare edebilecek şarj kapasitesine sahip olduğu belirlenmiştir.

Ancak kullanıcıdan kullanıcıya değişen bu sonuçlar, telefonun genel ayarlarına bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Örneğin ekran parlaklığı ve kablosuz bağlantı gibi donanımsal özellikler İPhone pil kontrolünü bir hayli etkilemektedir. Genel olarak fabrika ayarlarında kullanılan Apple ürünleri, 2 güne yakın şarj kapasitesine sahiptir.

Bekleme süresi testleri ise neredeyse 9 güne yakın bir dayanma gücü sonuçları ortaya çıkarmıştır. Apple kullanıcıların yapmaları gerekenler ise, ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamak ve veri bağlantısını gereksiz yere aktifleştirmemektir. İphone 7 markalı telefonların üzerinde yapılan bekleme süresi testi sonucu ise, 15 güne yakın bir süre olarak belirlenmiştir.

Bu konu da yaşadığınız problemleri bize yazın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox