İlgili Yazılar

İPhone Kamera İpuçları

spot_img

İPhone kamera ipuçları , Son günlerde herkes tarafından kullanılmaya başlayan fotoğraf uygulamaları, Apple ürünlerinin kendi kamerasının yanında sönük kalmaktadır. Apple kameralarının ipuçları ve özellikleri bilindiği taktirde, çektiğiniz resimlerin kalitesi ikiye katlanacaktır. İPhone kamera ipuçlarının ilki, çektiğiniz resimlerin tüm aygıtlarda güncel tutulabilmesi için İcloud fotoğraf arşivinin kullanılması gerektiğidir. Güvenli saklama açısından da, bu arşiv kullanılabilir.

İphone kamera ipuçlarının bir diğeri koleksiyonunuz da yeterince yer olabilmesi için, fotoğraf saklama alanlarının ayarları yapılmalıdır. İPhone modellerinin kamerası bulanık veya odaklanmış bir şekilde resim çekiyorsa yapmanız gereken bazı ayarlar vardır.

İPhone Kamerasının Bilinmeyen Özellikleri

Çektiğiniz kameranın lensinin temiz olduğundan emin değilseniz, söz konusu lensi bir mendil ile temizleyebilirsiniz. Ayrıca lensin içinde kir veya birikmiş toz parçaları görünüyor ise, bir Apple yetkili servisinden yardım almanız gerekir.

İPhone kamera ipuçlarının bir diğeri ise, optik görüntülü stabilizasyon içeren Apple modellerinde kullanılan metal kılıflar, bu özelliğin düzgün çalışmasını engelleyebilir. Ayrıca Apple ürünlerinde resim çekmeden önce odaklama yapılması oldukça görüntü kalitesini yükselten bir işlemdir.

iphone-kamera-ozellikleri
iphone-kamera-ozellikleri

Odaklama yapmak için çekeceğiniz nesnenin üzerinde dokunmanız yeterli olacaktır. Resim modunda odaklama ayarlanırken, telefonun sabit tutulması da önemlidir.  İphone kamera ipuçlarının bir diğeri ise, siyah ekran görüntüsünün çözümü, uygulamanın tekrar açılıp kapanmasıdır.

Özellikle eski Apple markalı cihazlarda bu sorun sık yaşanmaktadır. Kamera merceğinin çizilmemesine özen gösterin ve belirli zaman dilimlerinde mercekte oluşan tozları temizleyin.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox