İlgili Yazılar

İPhone: Depolama Alanını Genişletme

spot_img

İphone saklama alanı yükseltme, Farklı kapasitelerde üretilen Apple modelleri, zaman içerisinde kullanıcılara yetersiz gelmeye başlamaktadır. Çekilen resimler, yüklenen videolar ve müzikler telefon hafızasını doldurmaktadır. Bu sorunun çözümü İcloud hesabınızda saklıdır.

Telefonunuz da bulunan resim ve diğer belgeleri, İcloud hesabınıza aktarabilir ve güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu sayede telefonunuzun depolama alanı genişleyecek ve yeni belgeler için yeterli alana sahip olacaksınız. Apple bu işlemi, İos yazılımının güvenliğini sağlamak için, kullanıcıların İcloud şifresi ve kullanıcı adı ile gerçekleştirmektedir.

İphone hafıza arttırma

İcloud saklama alanınız da yeterli sınıra ulaştığı veya sınırı aştığı zaman yapmanız gereken İcloud hesabınızın da saklama alanını genişletmektir. İphone, kullanıcılarına İcloud hesabında depolama yapabilmesi için 5 gb’lik bir hak tanımaktadır. Bu hakkı, resim ve videoların yedeklenmesinde kullanabilirsiniz.

Tüm belgelerinizi, yine icloud hesabınızın fotoğraf arşivinde depolayabilirsiniz. Ancak icloud hesabınız da saklama alanınız 5 GB limitini doldurduysa, yapmanız gereken ek depo alanı satın almaktır. Satın alacağınız bu alan 50 Gb ile 2 TB arasında değişmektedir.

İPhone depolama alanını genişletmek için kullanılan diğer bir yöntem ise, kullanılmayan resim ve diğer belgelerin silinmesidir. Basit bir yöntemmiş gibi görünse de, oldukça etkilidir. Zaman içerisinde unutulmuş ve herhangi bir manevi değeri olmayan resim ve videoların kapladığı alanı, daha işlevsel dosyalar için kullanabilirsiniz.

İphone hafıza arttırma
İphone hafıza arttırma

İphone depolama güvenliği

İos işletim sistemi, genel olarak bilgiler dahilinde yönetilmektedir. Yine mühendislerin geliştirdiği güvenlik önlemleri, depolama alanları içinde kullanılmaktadır. Kullanıcıların, depolama için kullandıkları güvenlik yazılımı,  bazı durumlarda bir sorunu belirlemek için kaldırabilmektedir.

İos yazılımı, tamamen kullanıcıların güvenli bir iletişim ağı kurabilmeleri için tasarlanmıştır. İphone tarafından yapılan tüm güncellemeler de yazılım güvenliği dışına çıkılmamaktadır. İos işletim sistemi, her yıl başka bir fonksiyonel özelliğe sahip olmaktadır.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox