İPhone: Flashı Bildirim Işığı Yapmak

İphone`da flashı bildirim paneli yapma

İphone`da flashı bildirim ışığı yapma, Apple ürünlerinde bulunan Flaş ışığı, çok yönlü bir kullanıma sahip olacak bir şekilde tasarlanmaktadır. Aydınlatma amaçlı kullanılan bu flaş, cihaza gelen bildirimleri kullanıcılara haber vermek amacı ile de kullanılabilir. Bu özelliğin amacı, cihazınızın çalması esnasında veya mesaj gelmesi durumunda, ses ve titreşimin yanında birde arka arkaya yanan LED ışığı ile kullanıcıların gelen bildirimleri algılamasını güçlendirmektir. Apple bu özelliği, 4, 4s,5 ve üstü modellere eklemiştir. Led ışığının bir hayli parlak olması ve canlı yanması, telefonunuza gelen bildirimlerin daha rahat algılamanızı sağlayacaktır.

iPhone’da flaş ışığını bildirim ışığı yapmak

İphone’ da flaş ışığını bildirim yapma özelliğini aktifleştirmekte oldukça basittir. Flaş, cihaza gelen bildirimleri algılayarak 1-2 saniye içinde yanıp sönmeye başlar. Özellikle size gelen aramaları kaçırmanız artık mümkün değildir. Telefonunuz sessizde olsa bile, flaş bildirimi her zaman aktif kalmaktadır. LED ışığını aktifleştirme işlemi ise, öncelikle telefonunuzda yer alan ayarlar kısmına girmeniz ve açılan pencerede de bulanan genel butonuna tıklamanız gerekecektir. Sonrasında ise, erişebilirlik ayarlarınızdan uyarı için ‘Led ışığını aktifleşmeniz’ yeterli olacaktır.

İphone`da flashı bildirim paneli yapma

Led ışığı, Apple tarafından geliştirilen özellikler arasında yer almaktadır. Özellikle yeni cihazlarda, daha parlak ve canlı yanmakla beraber, sağladığı avantajlarda arttırılmıştır. Apple led ışığını, yine ayarlar ve erişebilirlik kısmından kapatabilirsiniz. İphone ürünlerin de bildirim ışığı olmamasından dolayı, yıllar boyu değişmeyen bir gelenek haline gelen, İphone flaşını bildirim ışığı yapma nerdeyse tüm kullanıcılar tarafından bilinmektedir.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Huawei Tüm Modellerde Ekran Görüntüsü Alma

Yorumlar

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here