İlgili Yazılar

İPhone Ekran Görüntüsü Alma

spot_img

İPhone ekran görüntüsü nasıl alınır? Apple marka telefonunuz ile tek bir tuşla ekran resmi almanız mümkündür. Teknolojik yenilikler ile tasarlanmış olan bu cihazlara, işaretle özelliğini kullanarak pratik bir şekilde ekran resmini çekebilir ve kayıt edebilirsiniz.

İPhone tek tuşla ekran görüntüsü alma

Bu işlemler telefonunuzun üretim tarihine göre değişmektedir. iphone ekran görüntüsü almak için ilk olarak İPHONE 8 ve öncesi modellerde ekran resmi alma işlemini anlatalım, telefonunuzun üst veya yanlarında bulunan düğmeye basılı tutarak, hemen ardında telefonunuzun ön yüzünde bulunan HOME tuşuna basmanız ile gerçekleşir.

İOS 11 sürümü ile çalışan aygıtların sol alt köşesinde çektiğiniz ekran resmi görünmektedir. Bu küçük resme dokunarak açılan pencere de bulunan işaretle özelliği, çektiğiniz ekran resmine çizim ve metin eklemenizi yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bu resmi sola kaydırarak kapatabilirsiniz.

iphone cihazlarda ekran görüntüsü almak
iphone cihazlarda ekran görüntüsü almak

İPhone X’de Ekran Görüntüsü Alma

Yeni çıkan İPHONE X modelli telefonlarda ekran resmi alma işlemi, aygıtın sağ tarafında bulunan, yan düğmesine basılı tutarak ve basılı olan tuşu bırakmadan hemen sol tarafta bulunan ses açma düğmesine tıklanması ile gerçekleşir. Çektiğiniz ekran resmi aygıtın sol köşesinde görünür.

Bu küçük resme dokunarak, yine çizim ve metin ekleyebilirsiniz. iphone ekran görüntüsü alma, telefon içerisinde bulunan ayarlar kısmından da yapılmaktadır. Ekran görüntüsünü aldığınız resimleri, fotoğraflar sekmesinde bulabilir ve kayıt altında tutabilirsiniz. Aynı zamanda ekran resmi aldığınız görüntülere konum da yükleyebilir, sosyal medya da paylaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox