İlgili Yazılar

Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak

spot_img

Günümüzde Google’ın haritalar uygulaması en doğru ve en kapsamlı harita uygulaması olduğu bir gerçektir. Bu kadar kaliteli hizmeti kullanmak için verinizin her an açık olması gerekiyor, aslına gerekiyordu. Google getirdiği güncelleme ile bizlere tebessüm ettirmeyi başarıyor 🙂

Çevrimdışı da kullanılabilecek olması bizlere neden tebessüm ettirir?

Haritalar uygulaması verimizi çok harcayan bi yapıya sahip ki bunun sebebi de bizlere en yüksek doğrulukta konum ve koordinat bilgisi vermek istemesinden kaynaklanıyor. Çevrimdışı özelliği hattımızda internet yoksa veyahut kısıtlı internetimiz varsa bizim için günü kurtarmaktan fazlasını yapacaktır.

Gelelim bu özelliği nasıl kullanabileceğimize. Mobil cihazlar için, Haritalar uygulamasına girdikten sonra soldaki üç çizgiye tıklayıp “Çevrimdışı Haritalar” seçeneğine dokunarak “Kendi haritanızı seçin” demeniz ve size verilen mavi dikdörtgenin içine sığdırmak istediğiniz bölgeyi seçmeniz ve indirmenizdir.

Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak
Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak
Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak
Google Haritaları Çevrimdışı Kullanmak

Şuanda bizlere sadece belli bi alan veriliyor ve içine doldurabildiğimiz kadar alanı indiriyor. Ancak birden fazla bölge indirilebiliyor ve en sık seyahat ettiğiniz şehirlerin çevrimdışı haritasını indirip veri kullanmadan görüntüleyebilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
294TakipçilerTakip Et
3,050AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Sayfanın tamamen yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Herhangi bir banner, Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için paraya ihtiyacımız var ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen reklam engelleme beyaz listenize tcybers.net‘i ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.