İlgili Yazılar

Google`ın Gizli Kodları

spot_img

Google`ın gizli kodları – Bu yazımda sizlere Google’ın kendi içinde saklamış olduğu gizli kodları derledim. Hepsini denedim, birçoğu hem Mobil hem Masaüstü arayüzüne göre şekil alabiliyor,bi kısmı ise sadece masaüstü görünümüne sahip. (yine de Mobilden açılabilir) Ben her ikisinde de açanı derledim.

Yasaklanmış Sitelere Girin

Okulunuz ya da işyeriniz bazı siteleri yasaklıyorsa çözüm çok kolay… “cache:WEBSITESİADI.com” yazarsanız engellerden kurtulabilirsiniz. Ancak unutmayın, sayfanın o andaki canlı görüntüsü değil, 1-2 günlük bir görüntüsünü izliyor olacaksınız.

Ekranı Ters Çevirme

Google arama çubuğuna “do a barrel roll” yazarsanız ekran kendi ekseni etrafında 360° olmak üzere bir tam tur atar ve durur.

Yerçekimsiz Ortam

Google arama çubuğuna “Google space” yazdıktan sonra ilk çıkan sonuca girin, girdikten sonra ekrandaki herhangi boş bir yere tıklayın ekrandaki herşey uzaydaymışcasına hareket edecektir.Ayrıca üzerindeki seçeneklerde aktif haldedir tıklayıp girebilirsiniz.(Google+,Gmail vs.)

Tuğla Kırma Oyunu

Google arama çubuğuna “Atari breakout” yazdıktan sonra görsellere gelip aratın ve ilk çıkan görsele tıklayın.Ardından oyununa başlayabilirsiniz her aşamada daha farklı tuğla resimleri ile karşılaşacaksınız.

Pacman Oyunu

Google arama çubuğuna “Google pacman” yazarsanız karşınıza pacman oyununu oynayabilmeniz için bir görsel gelir o görsele tıklarsanız Google arama motoru sizi direkt olarak Pacman oyununa bağlayacaktır.

Süper Mario Detayı

Google arama çubuğuna “Super Mario Bros” yazarsanız Mobilde ekranın üst, Bilgisayarda ise sağ köşesinde mario altın tuğlası çıkacaktır ve tıkladıkça size altın satacaktır.

Eski Google Görünümü

Google arama çubuğuna “Google in …” noktalı kısma siz Google’ın hangi tarihte nasıl göründüğünü merak ediyorsanız o kısma yıl şeklinde yazınız.(Ör: Google in 1995)

Hesap Makinesi

Google arama kutucuğuna herhangi bir işlem yazın, sonuna “=” işareti koyup aratın.Sonucu hesap makinesi biçiminde göreceksiniz.

Birim Çevirme

İşimize yarayacak çoğu birimlerin çevirisini yapmaktadır.Uzunluk için “100cm=m”, Ağırlık için “100g=kg”, Sıcaklık için de yapmanız gereken, birimdeki rakamı yazıp “=” ekledikten sonra aratmaktır. Örneğin 100C= yazdığınızda Kaç Kelvin olduğunu gösterir bunun için “100C=F” yazarsanız Fahrenhayt cinsinden sonuç bulursunuz tam tersi 100F=C yazarsanız sonucu Celcius olarak alırsınız.

Para Birimlerini Çevirmek

Çevirmek istediğiniz para birimini “1TL=” Gibi yazarsanız Sonucu Dolar olarak alırsınız.”1EUR=” Gibi yazarsanız sonucu TL olarak alırsınız.”1EUR=USD” Gibi yazarsanız Euro’nun kaç Dolar yaptığını öğrenirsiniz. (Sayılar ve birimleri kendi isteğinize göre kendi cinsinden değiştirebilirsiniz.)

Hava Durumu

Hava durumunu öğrenmek için arama çubuğuna yazmanız yeterlidir konum bilgilerinize ulaşıp bölgenizin 1 haftalık Hava Durumu tahminini yayınlar.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox