İlgili Yazılar

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurma

spot_img

Arkaplanda çalışan uygulamaları durdurma , Android cihazlardaki uygulamaların bir çoğu geliştiricileri tarafından belirli aralıklarla kendilerini arka planda çalıştıracak şekilde ayarlanmıştır. Siz Android cihazınızı o an kullanmasanız bile uygulama arka planda çalışarak işlemci ve ram’i kullanır ve pilinizin daha hızlı tüketilmesine yol açar. Bu durumu önlemek için Greenify’i kullanmanızı tavsiye ediyoruz

Arka planda çalışan uygulamaları durdurma

Root yetkisi olan bir çok kullanıcı arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için Task Killer uygulamasını kullanır. Task Killer uygulamaları belirli aralıklarla çalışan uygulamaları kapatarak ram üzerindeki yükü azaltır. Kullanıcılar Task Killer uygulamalarını kurtarıcı olarak görür ama bu uygulamalar çok faydalı değildir çünkü kapatılan her uygulama tekrar çalışmak için daha fazla işlemci ve Ram’a yüklenir.

arkaplanda-calisan-uygulamalari-durdurma
arkaplanda-calisan-uygulamalari-durdurma

Greenify ne işe yarar

Greenify uygulaması  Android cihazınızda yüklü olan ve çalışan uygulamaları listeliyor ve sizin seçtiğiniz uygulamaları  kullanmıyorken dondurarak arka planda çalışmasını engelliyor. Siz ne zaman engellediğiniz  uygulamayı tekrar başlatırsanız o zaman uygulamayı tekrar çözerek normal bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Greenify, Titanium Backup gibi kalıcı bir dondurma işlemi yapmıyor.Ayrıca uygulamayı widget ile de kolayca çalıştırabilirsiniz. İki tane widget’i vardır birisi açık olan uygulamaları kapatır diğeri ise hem uygulamaları kapatır hem de ekranı kapatır. 

Uygulamanın iki farklı çalışma tipi vardır, rootlu veya rootsuz, uygulamayı kurduktan sonra uygulamayı açın ve sağ üstteki “+” işeretine basın. Size cihazınızda arka planda çalışan, uyku modunda çalışmaya devam eden ve cihazda yüklü olan uygulamaları listeleyecek. Buradan durdurmak istediğiniz uygulamaları seçin ve “√” işaretine basın hepsi bu kadar. Veya direk uygulamayı açtıktan sonra “💤” işaretine tıklayabilirsiniz.Artık Greenify bu uygulamaların arka planda çalışmasına izin vermeyecek.

İndirmeler

Greenify APK Dosyası İndir

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox