İlgili Yazılar

Android`de ZIP Dosyasını Açmak

spot_img

Telefonda zip dosyası açmak – Android cihazlarımız, küçük kişisel bilgisayarlarımız oldu desek yeridir, birçok dosya formatı ile işlem yapmak mümkün, bu dosya formatlarından biri de, bu yazıda okuduğunuz gibi zip dosya formatı.

ZIP dosya formatı, büyük boyutlu dosyaları sıkıştırarak, boyutlarını küçültmenizi sağlar, birçok alanda sıklıkla kullanılan bu yöntem, bilgisayarın tarihi kadar olmasa da oldukça eski bir yöntemdir.

Boyut olarak küçültülen (sıkıştırılan) dosyaların gönderilmesi veya web sitelerine yüklenmesi daha hızlı ve daha kolaydır, bu yüzden çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır, sizinde Android cihazlarınızda bu tür dosya formatlarıyla karşılaşmanız oldukça yüksektir.

Makalemde Android cihazlar üzerinden zip dosyalarını açmak için ne yapmamız gerekir detaylı bir şekilde anlatacağım.

Telefonda zip dosyası açma

Zip veya Rar dosyaları birçok program da aynı anda yer alırlar, Android uygulama geliştiricilerinin geliştirmiş olduğu birçok uygulama da bu aynı şekilde vardır, yazımda bu uygulamalardan en iyi ve kullanışlı olanından yani Rarlab uygulamasından ve kullanımından bahsedeceğim.

Rarlab uygulaması Play Store`da oldukça uzun zamandır yer alan ücretsiz bir uygulamadır, ancak içerisinde yer alan reklamlar, zaman zaman kullanıcıları rahatsız edebilmektedir, bu yüzden kendi modladığım reklamsız sürümünü sizler ile TCybers Market üzerinden paylaşacağım, açıkçası uygulama geliştiricisine destek olmak adına reklamlı sürümü kullanmanızın taraftarıyım ancak kararı size bırakacağım.

Android zip dosyası açma

Rarlab Rar uygulamasını indirdikten sonra, kullanmanızın iki yolu vardır, birincisi hiçbir şekilde uygulamaya girmeden, direk android dosya yöneticisinden açmak istediğiniz rar (veya zip) dosyasının konumuna gidip, üzerine tıklamak, bu şekilde Rarlab Rar uygulaması otomatik olarak devreye girecek ve Zip veya Rar dosyasını açacaktır, açtıktan sonra resimdeki ekran ile karşılaşırsınız.

android-zip-dosyasi-acmak
android-zip-dosyasi-acmak

Rarlab uygulaması zip dosyasının içini gösterir, burada 1. ekranda olduğu gibi, dışarıya çıkarmak istediğiniz dosyalara sırayla tick işareti koyun, daha sonra 1. ok işaretinin gösterdiği gibi, çıkarma ikonuna tıklayın, daha sonra ikinci ekran karşınıza gelecek, burada, Gözat butonu ile dosyaları çıkarmak istediğiniz konumu seçin daha sonra Tamam butonuna basın ve dosyaların çıkarılmasını bekleyin.

Android zip dosyası açma konusunda ikinci yöntem ise dosya yöneticisine girmeden direkt, Rar uygulamasına girip, çıkarmak veya açmak istediğiniz dosyayı bulup aynı işlemleri yapmaktan geçiyor.

Android cihazlarda Zip veya Rar dosyalarını bu şekilde basit yöntemler ile açmanız mümkündür. Android telefonda zip dosyası açma konusunda sorun yaşarsanız forum sitemizde konu açarak bizden bizzat yardım alabilirsiniz.

Rarlab Reklamsız Sürüm İndirmek İçin Tıklayın

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox