İlgili Yazılar

Android RAM Arttırma

spot_img

Androıd ram arttırma nasıl yapılır? androıd cihazlar her geçen gün daha çok gelişerek, masaüstü sistemleri kıskandıracak donanım özelliklerine sahip olmaya başladı, ancak bu yüksek donanımlı cihazlara ne yazık ki, herkes ulaşamıyor, peki androıd cihazınızın performansını arttırmak için Ram kapasitesinin belirli bir kısmını Sd karttan karşılayabileceğinizin mümkün olduğunu söyleseydik? evet doğru duydunuz Android’de RAM arttırma dediğimiz, böyle bir yöntem var, mantıksız değil Sd kart üzerinden belirlenen boyut kadar hafıza alanını RAM olarak kullanabilirsiniz.

Android Ram Arttırma

android ram arttırma rootsuz bir şekilde yapmak şimdilik mümkün değil ne yazık ki. Android’de RAM arttırma işlemine başlamadan önce cihazınızın yöntem ile uyumluluğunun test edilmesi gerekiyor onun için verdiğimiz linkden test uygulamasını indirin ve cihazınıza yükledikten sonra açın, sizi aşağıdaki gibi bir menü karşılayacak.

android ram arttırma
android ram arttırma

Androıd ram arttırma işlemine uyumluluk kontrolü için, burada kırmızı ile işaretlediğimiz noktaya, yani START RAMEXPANDER TEST HERE tuşuna basarak test işlemini başlatın, bu durum da biraz bekleyin, buton da en sonunda Tap to result yazınca tekrar tıklayın ve sonucu görün, eğer sonuç aşağıdaki gibiyse cihazınıza Sd kartı ram olarak atamak için uygun demektir, bu işlemden sonra Play Store da 65 tl (Zamanla değişmiş olabilir) değerindeki Androıd ram arttırma programını indireceğiz, ücretli olduğu ve lisans kontrolüne tabi olduğu için, biz uygulamayı modladık, bu şekilde kullanıma sunacağız.

android ram arttırma
android ram arttırma

Ram arttırma android

Android ram arttırma programı Ramexpander`in modlu sürümünü verdiğimiz linkden indirin ve cihazınıza yükleyin, bu program android ram arttırma programları arasından en iyisidir, sizden root izni isteyecektir, root iznini verdikten sonra, içerisine girin  (modlu sürüm olduğu için play store atmaya çalışır, geri gelip tekrar deneyin 2-3 kere deneyin en sonunda atmaktan vazgeçip aşağıdaki menüyü karşınıza çıkaracaktır, bu menüde 1. kısım Sd kartınıza ayıracağınız alanı ifade etmektedir.

Android ram arttırma swap Sd kartınıza 16gb ve üzeri class 10 olması sizin için faydalı olacaktır, iyi marka bir Sd kart almanızı tavsiye ediyoruz, 541MB yazan alanı kaydırma çubuğu ile değiştirebilirsiniz, ya da programa bırakarak otomatik atama yapmasını sağlayabilirsiniz, ardından ikinci kısımdaki Swap Activ tuşunu etkinleştirin.

android ram arttırma
android ram arttırma

Android’de RAM arttırma işleminin gerçekleşmesi için, resimde de gördüğünüz gibi, swap dosyasını oluşturmasını bekleyin işlem hafıza hızına ve yaptığınız seçimle doğru orantılı bir zamanda sona erecektir, bu işlem hafıza kartındaki alanı otomatik olarak seçer, ancak dilerseniz Optimal Values seçeneği ile bunu değiştirebilirsiniz.

android ram arttırma
android ram arttırma

Androıd cihazlarda Sd kart alanını kullanarak RAM arttırma işlemini android ram arttırma 2019 yazımız da resimli bir şekilde detaylarıyla anlattık, bu konu da yaşadığınız sorunları yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Android ram arttırma apk

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox