-Reklam-
-Reklam-
-Reklam-
Androıd Androıd: Lisans Kaldırma

Androıd: Lisans Kaldırma

Android lisans kaldırma – işlemi nasıl yapılır? Google`ın geliştirmiş olduğu androıd sistemler de binlerce oyun ve uygulama yer almaktadır, bu oyunlar ve uygulamalar, içerisinde çeşitli lisans programlarıyla korunmaktadır, bu lisans programlarının başını Google Lisans sistemi çekmektedir.

Burada anlatılan yöntemlerin çalışmaması durumunda TCybers Markette lisans kaldırma işlemi yaptığınız uygulamanın olup olmadığını, arama kutusu ile kontrol edin, eğer varsa indirip kullanabilirsiniz, bulamazsanız bize yorum bölümünden yazın birkaç saat içinde markete yükleyelim.

Dikkat!  (Güncelleme 2019) Bu makale de anlatılanların işe yarayabilmesi için cihazınızda Modlu bir Play Store olması gerekmektedir, bunu nasıl yapacaksınız? bu konu da forum sitemizdeki bu kaynak size yardımcı olacaktır. Bknz: https://forum.tcybers.net/konu/android-cihazlarda-lisans-kaldirma.23/

Lisans Kontrol

Diyelim ki Play Store`da satılan ücretli bir uygulamayı, harici bir marketten veya internet sitesinden indirip cihazınıza kurdunuz, bildiğiniz gibi bu gayet basit bir işlem, işte geliştiriciler bunu yapabileceğinizi çok iyi bildiği için, uygulama geliştirirken her kullanıcıya, bir adet olacak şekilde lisans verir, uygulamayı satın alan gerçek kullanıcılar bu lisans sistemi sayesinde harici kullanıcılardan ayrılır, lisans izinleri Google kayıtlarında tutulur, siz bu uygulamayı indirip kursanız bile lisans izniniz olmadığı için kullanamazsınız, lisans sistemi bu yüzden çok önemlidir.

Lisans Kontrolü Kaldırmak

Bu yazımız da androıd uygulamalardan lisans kontrolü nasıl kaldırılır? bundan bahsedeceğiz, lisans konrolu kaldırma uygulaması olan Lucky Patcher`i kullanacağız, daha önceki birçok yazımızda Lucky Pachter`in mantığını ve nasıl geniş bir alana sahip olduğunu anlatmıştık, bu yazımızda lisans kaldırma olayını resimli bir şekilde anlatacağız.

Android lisans kontrolü kaldırma

İlk önce makale sonunda verdiğimiz linkden android lisans kaldirma programı olan Lucky Patcher uygulamasını indirip androıd cihazınıza kurun ve içerisine girin, sizden root izni isteyecektir, root iznini verdikten sonra aşağıda gördüğünüz gibi bir sayfa açılacaktır, bu sayfa da uygulamalarınızın bir listesini görüyorsunuz, şimdi lisans kontrolunu kaldırmak istediğiniz oyun veya uygulamayı bulup üzerine bir kez tıklayın.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Android lisans kaldırma işlemi için örnek olarak Spotify müzik uygulamasından yürüyelim, üzerine bir kez tıkladık ve altında resimdeki gibi yeni bir menü açıldı, burada renkli çerçeve ile de gösterdiğimiz gibi Yama Menüsü seçeneğine tıklayın.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Gelen bu ikinci ekranda bir çok seçenek var ancak biz, Lisans Doğrulamasını Kaldır seçeneğine tıklayacağız.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Karşımıza Otomatik Modlar ve Seçili Modeller başlıklı iki seçenek geldi, resimdeki gibi Otomatik Modlar başlığına tıklayın.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Burada dikkat etmeniz gereken iki husus var, sakın kafanıza göre tik koymayın, aksi takdirde uygulama bileşenlerini bozabilirsiniz, resimde de gösterdiğimiz üzere, Otomatik Mod, Diğer Yamalar (Ekstrem mod) ve son olarak  Bağımlılıkları kaldır seçeneğine tik koyup en aşağıdaki Uygula butonuna basıyoruz (eğer mod işe yaramazsa Otomatik Mod yerine Otomatik Mod (Ters) seçeneğini işaretleyip tekrar deneyin muhtemelen olacaktır, android oyunlarda lisans kaldırma işlemi de aynı şekilde çalışmaktadır.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Uygula butonuna bastıktan sonra işlemi uygulamasını bekleyin, bu durumda ekrana ve cihaza fiziksel müdahele de bulunmayın.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

İşlem bittikten sonra aşağıdaki gibi sonuç ekranı gelecektir, burada tuşuna basıp uygulamayı kontrol edebilirsiniz.

android-lisans-kaldırma
android-lisans-kaldırma

Androıd uygulama ve oyunlarından Google lisans kontrolü nasıl kaldırılır, detaylı bir şekilde anlattık, bu konuda yaşadığınız problemleri bize yorum kısmından yazın, elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

İndirme Bağlantısı

Lucky Patcher uygulamasını indirmek için tıklayın

Diğer İçerikler