Androıd: Lisans Kaldırma

android-lisans-kaldırma
Android lisans kaldırma işlemi nasıl yapılır? Google`ın geliştirmiş olduğu androıd sistemler de binlerce oyun ve uygulama yer almaktadır, bu oyunlar ve uygulamalar, içerisinde çeşitli lisans programlarıyla korunmaktadır, bu lisans programlarının başını Google Lisans sistemi çekmektedir. 
Lisans Kontrol
Diyelim ki Play Store`da satılan ücretli bir uygulamayı, harici bir marketten veya internet sitesinden indirip cihazınıza kurdunuz, bildiğiniz gibi bu gayet basit bir işlem, işte geliştiriciler bunu yapabileceğinizi çok iyi bildiği için, uygulama geliştirirken her kullanıcıya, bir adet olacak şekilde lisans verir, uygulamayı satın alan gerçek kullanıcılar bu lisans sistemi sayesinde harici kullanıcılardan ayrılır, lisans izinleri Google kayıtlarında tutulur, siz bu uygulamayı indirip kursanız bile lisans izniniz olmadığı için kullanamazsınız, lisans sistemi bu yüzden çok önemlidir.
Lisans Kontrolü Kaldırmak
Bu yazımız da androıd uygulamalardan lisans kontrolü nasıl kaldırılır? bundan bahsedeceğiz, lisans konrolu kaldırma uygulaması olan Lucky Patcher`i kullanacağız, daha önceki birçok yazımızda Lucky Pachter`in mantığını ve nasıl geniş bir alana sahip olduğunu anlatmıştık, bu yazımızda lisans kaldırma olayını resimli bir şekilde anlatacağız.
Android lisans kontrolü kaldırma
İlk önce makale sonunda verdiğimiz linkden android lisans kaldirma programı olan Lucky Patcher uygulamasını indirip androıd cihazınıza kurun ve içerisine girin, sizden root izni isteyecektir, root iznini verdikten sonra aşağıda gördüğünüz gibi bir sayfa açılacaktır, bu sayfa da uygulamalarınızın bir listesini görüyorsunuz, şimdi lisans kontrolunu kaldırmak istediğiniz oyun veya uygulamayı bulup üzerine bir kez tıklayın.
android lisans kaldırma

Android lisans kaldırma işlemi için örnek olarak Spotify müzik uygulamasından yürüyelim, üzerine bir kez tıkladık ve altında resimdeki gibi yeni bir menü açıldı, burada renkli çerçeve ile de gösterdiğimiz gibi Yama Menüsü seçeneğine tıklayın.
android lisans kaldırma
Gelen bu ikinci ekranda bir çok seçenek var ancak biz, Lisans Doğrulamasını Kaldır seçeneğine tıklayacağız
android lisans kaldırma
Karşımıza Otomatik Modlar ve Seçili Modeller başlıklı iki seçenek geldi, resimdeki gibi Otomatik Modlar başlığına tıklayın
android lisans kaldırma
Burada dikkat etmeniz gereken iki husus var, sakın kafanıza göre tik koymayın, aksi takdirde uygulama bileşenlerini bozabilirsiniz, resimde de gösterdiğimiz üzere, Otomatik Mod, Diğer Yamalar (Ekstrem mod) ve son olarak  Bağımlılıkları kaldır seçeneğine tik koyup en aşağıdaki Uygula butonuna basıyoruz (eğer mod işe yaramazsa Otomatik Mod yerine Otomatik Mod (Ters) seçeneğini işaretleyip tekrar deneyin muhtemelen olacaktır, android oyunlarda lisans kaldırma işlemi de aynı şekilde çalışmaktadır.
android lisans kaldırma
Uygula butonuna bastıktan sonra işlemi uygulamasını bekleyin, bu durumda ekrana ve cihaza fiziksel müdahele de bulunmayın.
android lisans kaldırma
İşlem bittikten sonra aşağıdaki gibi sonuç ekranı gelecektir, burada tuşuna basıp uygulamayı kontrol edebilirsiniz.
android lisans kaldırma
Androıd uygulama ve oyunlarından Google lisans kontrolü nasıl kaldırılır, detaylı bir şekilde anlattık, bu konuda yaşadığınız problemleri bize yorum kısmından yazın, elimizden geleni yapmaya çalışacağız.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

7 YORUMLAR

  1. Hangi uygulamada denediniz? her uygulamada işe yaramadığını belirtmekle birlikte, bu konuda yeni bir yazı yazacağımızdan emin olabilirsiniz, online bir oyunda yapıyorsanız bu işlemi, işe yaramaması muhtemel.

  2. Birkaç uygulamada başarılı oldu, birkaçı bozuldu, ve bazılarını çok istedim olmadı Neutron müzik gibi.. Belkide bir yerde yanlış yapıyoruz.. Bu değiştiğimiz uygulama lara güncelleme gelirmi gelmez mi ? Yunus emre bey ..

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here