İlgili Yazılar

Telefon Hafıza Kartını Okumuyor!

Telefon SD kartı görmüyorsa ve dahili hafıza dolmak üzereyse bu durum gerçekten can sıkıcı olabilir. Neyse ki “telefon hafıza kartını okumuyor” hatasını...

Google Chrome Koyu Temayı Aktif Etmek

Yakın bir zamanda gittikçe popülerliği artan karanlık temalara bir yeni uygulama daha eklendi. Google karanlık temaya her uygulamasında yer vermeye çalışıyor, Android...

Android En İyi Zamanlama Uygulamaları

Android en iyi zamanlayıcı uygulamaları, Dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi android, tüm özellikleri ile oldukça geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Birçok insanın günlük hayatta sık kullandığı zamanlayıcı uygulamaları sayesinde, hem vaktinizi kontrol altına alabilir hem de zamanınızı ölçebilirsiniz. Bu uygulamaların geneli, basit bir çalışma mantığına sahiptir.

Örneğin çalar saat uygulamaları sayesinde, telefonunuzun istediğiniz saat de çalmasını sağlamak, bir zamanlayıcı uygulamasına verilebilecek en güzel örnektir. Bu işlemi, günlük hatırlamak istediğiniz konular üzerinde yapmamızı kolaylaştıran Android zamanlayıcı uygulamaları,  Google market üzerinden indirilebilmektedir.

Zamanlama uygulamaları

Android zamanlayıcı uygulamalarının başında gelen Tasker, kullanım açısından bakıldığında olduça faydalı bir programdır. Tasker zamanlayıcı uygulaması, Android işletim sistemi kullanıcıları tarafından en sık indirilen programlar arasındadır. Uygulama üzerinde çeşitli zamanlar belirlenerek, bazı işlemlerin önceden ayarlanmış zamana göre otomatik olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Örnek vermek gerekirse, belirleyeceğiniz bir saate ve günün herhangi bir zaman diliminde telefonunuzun kapanmasını sağlayabilir veya aynı işlemi müzik dinlerken de gerçekleştirebilirsiniz.

android-tasker-kullanma
android-tasker-kullanma

Başka bir örnek vermek gerekirse, Android zamanlayıcı uygulamaları sayesinde, ders çalışırken, toplantıda iken veya kütüphane de kitap okurken telefonunuzun otomatik olarak sessize alınmasını sağlayabilirsiniz.  Android zamanlayıcı uygulaması olan Tasker’ in kullanımı da oldukça basittir.

Ancak bu uygulama Google market tarafından ücretli satılmaktadır. Ancak TCybers Market üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz, Aynı zamanda uygulamayı kullanmanız için, telefonunuza herhangi bir root atmanıza da gerek yoktur. Tasker uygulaması ile özel günlerinizi daha rahat hatırlayabilir ve planlarınızı önceden yapabilirsiniz.

Android dünyasında adından sıkça bahsettiren bu uygulama, yeni güncellemeleri ile de geliştirilmektedir. Uygulamanın kurulumu basit olsa da, kullanmaya ilk başlayan kişiler biraz zorlanacak. Fakat zaman içinde bu zorlanma ortadan kalkacaktır.

Android zamanlayıcı uygulamaları sayesinde, akıllı telefonunuzu daha da kullanışlı ve fonksiyonel bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulamalar fazla kullanılmasa da, akıllı telefon dünyasında oldukça işlevsel bir yapıya sahiptir. Aslında, kullanılan telefonun akıllı diye adlandırılması, bu uygulamalar sayesindedir.

Android zamanlayıcı uygulamaları, telefonunuzun daha da fonksiyonel bir yapıya sahip olmasını sağlar. Yine zamanlayıcı uygulamaları sayesinde unutkanlık sorununuzu ortadan kaldırabilir ve daha kapsamlı bir yaşam tarzına sahip olabilirsiniz.

İndirme Bağlantısı

Tasker uygulamasını ücretsiz indirin

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,672BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
489TakipçilerTakip Et
3,020AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Telefon Hafıza Kartını Okumuyor!

Telefon SD kartı görmüyorsa ve dahili hafıza dolmak üzereyse bu durum gerçekten can sıkıcı olabilir. Neyse ki “telefon hafıza kartını okumuyor” hatasını...

Google Chrome Koyu Temayı Aktif Etmek

Yakın bir zamanda gittikçe popülerliği artan karanlık temalara bir yeni uygulama daha eklendi. Google karanlık temaya her uygulamasında yer vermeye çalışıyor, Android...

Telefon Numarasından İsim Sorgulama – Ücretsiz

Cep telefonlarımızı daha çok sosyal medya için kullansak da, yine ilkel amaçlarına ters olmayacak şekilde arama yapmak için de kullanmaktayız, bazı durumlarda...

Android Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Android cihazlarında içinde bulunduğu, mobil sistemler, artık hayatımızın ayrılmaz birer parçası oldular, bununla birlikte ara ara, çeşitli problemleri oluşabilmektedir, bunlardan biri de,...