Android Depolama Alanı Arttırma

android-depolama-alani-arttirma
Android depolama alanı arttırma, Farklı kapasitelerde üretilen Android cihazların, depolama alanı kullanıcılar tarafından kısa bir süre içerisinde doldurulmaktadır. Bu sebeple, uzun yıllardır telefonlarımızdan eksik olmayan SD kart dahili depolama alanı olarak kullanılmaktadır.  Android işletim sistemine sahip olan telefonlar, yeni teknolojiler sayesinde gelişmeye devam etmektedir. Telefonların işlemcisi, kamerası ve diğer tüm donanımsal özellikleri bu gelişimlerden etkilenmektedir.

Bu yenilikler arasında olması gereken depolama alanının kapasitesinin arttırılması,  maalesef istenilen düzeye gelmemektedir. Android işletim sistemine sahip olan telefonların depolama alanı, 4k videolara karşı yenik düşmektedir. Çekilen 4k videolar fazla yer kaplamakta ve telefonun depolama alanını tüketmektedir.  Bu sorunu çözmek amaçlı üretilen SD kartlar sayesinde, android işletim sistemi ile çalışan telefonlarınızın depolama alanını genişletebilirsiniz.

android-depolama-alani-arttirma

SD kartların boyutuna göre değişen depolama alanları, ihtiyacı karşılayacak bir kapasiteye yükselmektedir. Ancak bu çözüm yolu, beraberinde başka bir sorununda ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yüksek kapasitedeki SD kartlarının zaman içinde yavaşlaması, telefondaki uygulamaların hızını da etkilemektedir.

Ancak bu sorunu da ortadan kaldırmak mümkündür. Alacağınız SD kartlarınızı Android işletim sistemi ile çalışan telefonlarınız için dahili depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Bu işlemi sağlamak için yapmanız gereken Adoptable Storage adlı bir özelliğe sahip SD kartı formatlamaktır.  Bu özellik, Android 6.0 güncellemeleri ile birlikte çıktı. Daha öncesine ait Android eski sürümlerini kullananlar bu işlemden yararlanmaları çok zordur.

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Android Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?

Yorumlar

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here