İlgili Yazılar

Android Cihazı Bilgisayardan Yönetmek

spot_img

Android cihazı bilgisayardan yönetme – Birçok Android kullanıcısının bilgisayar üzerinden telefonunu yönetme arzusu, geçtiğimiz yıllarda tasarlanan uygulamalar ile gerçekleşti. Özellikle telefonunuza gelen mesajları, bilgisayarınızdan görmenizi ve yönetmenizi sağlayan Virtoo, ücretsiz kullanılabilen bir bilgisayar programıdır. Virtoo programı sayesinde, android telefonunuza gelen mesajları ve daha birçok şeyi bilgisayarınız üzerinden yönetebilirsiniz.

Android cihazı bilgisayardan yönetme

Sadece mesaj yönetme işlemi ile sınırlı kalmayan bu program, bilgisayarınız üzerinden arama yapabilme ve telefonun diğer özelliklerini de yönetebilme imkanı sunuyor. Akıllı telefonunuz da bulunan tüm uygulamaları yine bu program sayesinde bilgisayarınız üzerinden kullanabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken telefona, herhangi bir fiziksel müdahale etme ihtiyacı duymazsınız.

Android cihazı bilgisayardan kontrol etmek için yapmanız gereken ilk şey Virtoo programını indirmektir. Bu program hem telefona hem de bilgisayara yüklenmeli ve her iki cihaz da Bluetooth üzerinden birbirine bağlanmalıdır. 

Bağlanma işleminden sonra, bilgisayarınızda, Android ekranına benzeyen, bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencerenin sol tarafında bulunan, çeşitli sekmeler ile her türlü işlemi yapabilir ve telefonunuzu kontrol edebilirsiniz.

İlk kurulum aşamasında yapmanız gereken, bilgisayarınızın ve telefonunuzun Bluetooth özelliğini aktifleştirmenizdir. Çünkü tüm işlemler Bluetooth üzerinden gerçekleşecektir.

Aşağıdan verdiğimiz linklerden, marketimize giderek Virtoo Mobil ve Pc uygulamalarını indirip cihazlarınıza kurun, daha sonra Virtoo PC uygulamasını açın, sizi resimdeki gibi bir ekran karşılayacaktır.

android cihazı bilgisayardan yonetmek
android cihazı bilgisayardan yonetmek

Burada kırmızı çizgi ve dikdörtgen içerisinde gösterdiğim yere, android cihazınızdaki kodu gireceğiz, bunun için Virtoo Mobil uygulamasını açın, sizden çeşitli izinler isteyecektir, hepsine izin verin daha sonra, aşağıdaki resim de olduğu gibi bir kod verecektir, bu kodu girdikten sonra Next butonuna basarak bağlantıyı sağlayın.

android cihazı bilgisayardan yonetmek
android cihazı bilgisayardan yonetmek

Android telefonu bilgisayardan yönetme

Bağlantı işleminden sonra, bilgisayarınızda yer alan Virtoo PC penceresinde, sol tarafta bulunan sekmelere göz atabilirsiniz. En üstteki çan simgesine dokunarak telefonunuza gelen bildirimleri görebilir, kişi simgesinden rehberinize erişim sağlayabilir, aynı menüden, cihazınızın ekranını görüntüleyebilir, uygulamalarınızı çalıştırabilir veya arama yapabilirsiniz.

Bu yazımızda, android cihazınızı, bilgisayarınız üzerinden açmanızı ve yönetmenizi sağlayacak Virtoo uygulamasının kullanımından bahsettik, bu konuda sorun yaşarsanız, yorum bölümünden bize yazabilir veya forum sitemizde konu açarak bizzat tecrübeli kişilerden yardım alabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox