İlgili Yazılar

Ziraat Mobil Bankacılık Bildirimlerini Açma

Ziraat Bankası'nın mobil uygulamasında var olan "bildirim" özelliğini aktif hale getirmenin yolunu bu yazıda öğreneceksiniz.

spot_img

Ziraat Bankası mobil bankacılık bildirimleri açma özelliğini aktif hale getirerek hesabınıza para geldiğinde bundan anında haberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde para gönderimi veya fatura ödemesi yapıldığında da mobil uygulamanın tarafınıza bildirim göndermesi hayatınızı daha da kolaylaştıracaktır.

Ancak ne yazık ki çoğu Ziraat Bankası müşterisi bu özelliği aktif hale getirmeyi bilmiyor. Sanılanın aksine çok kısa sürede Ziraat mobil bildirim ayarları menüsüne girmek mümkün.

Yazının devamında Ziraat Bankası mobil bildirim alma ayarlarını nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım!

Ziraat Bankası mobil bankacılık bildirimleri nasıl açılır?

Öncelikle yapmanız gereken ilk iş kullandığınız Ziraat Bankası mobil uygulamasının en güncel sürüm olduğundan emin olmak olmalı. Sonrasında aşağıdaki adımları izleyerek siz de para giriş çıkışı, fatura ödemesi, kredi kartı ekstre kesimi gibi gelişmeleri anlık öğrenebilirsiniz.

İşte Ziraat mobil bildirimleri açmak için yapılması gerekenler:

  • Ziraat Bankası mobil uygulamasını açın. TC kimlik numarası ve şifre bilgilerinizle giriş yapın.
  • Menü > Profil ve >Ayarlar > Bilgilendirme Ayarlarım > Bilgilendirme Tercihlerim menüsüne girin.
  • “Giriş yapmadan bildirim almak istiyorum” seçeneği normalde kapalı haldedir. Onu açık hale getirin.
  • Sonrasında para transferi, maaş ödemesi ve kurum ödemesi şeklindeki 3 seçenekten istediklerinizi aktifleştirebilirsiniz. Minimum ve maksimum tutar bilgilerini girdikten sonra isteğinize göre anlık bildirim, SMS bildirim veya e-posta bildirimi almaya başlayacaksınız.

Gördüğünüz üzere ziraat mobil bildirimleri açmak çok ve “ziraat mobil bildirim gelmiyor” hatasını çözmek gayet kolay. Bu arada aklınıza “Ziraat mobil bildirim ücretli mi?” gibi bir soru gelebilir. Endişelenmeye gerek yok, çünkü Ziraat Bankası da diğer bankalar gibi mobil bildirimleri ücretsiz olarak gönderiyor.

Son olarak eğer IBAN sorgulama, öğrenme ve hesaplama işlemleri yapmak istiyorsanız bu adresteki rehberimizden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox