İlgili Yazılar

“Zenmate Çalışmıyor” Sorunu ve Çözümü

Önde gelen ücretsiz VPN uygulamalarından Zenmate artık çalışmamaya başladıysa sorunu çözmek için yapmanız gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

spot_img

“Zenmate çalışmıyor” diye şikayet eden kullanıcıların büyük çoğunluğu eklentinin ayarlarıyla oynadıktan sonra bu hatayı aldıklarının farkında değiller. Oysa en popüler VPN uygulamaları arasında yer alan Zenmate, Türkiye’de gayet de iyi çalışıyor. Üstelik Google Chrome’un yanı sıra Mozilla Firefox’ta da bu eklentiyi kullanabilmek pekala mümkün.

Peki ne oluyor da “Zenmate çalışmayı durdurdu” hatası alınıyor? Ve artık işe yaramayan, yasaklı sitelere girişi sağlamayan Zenmate’i düzeltmek için ne yapmak gerekir? Gelin bu soruların cevaplarını arayalım.

“Zenmate çalışmıyor” sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle çok basit bir yöntem gibi gelebilir, ancak çoğu durumda işe yaradığı bilinen “Eklentiyi silip yeniden kurma” taktiğini uygulamanızda fayda var.

Bunun için kullandığınız tarayıcının Ayarlar > Eklentiler bölümüne girin Zenmate’i bulun. “Eklentiyi kaldır” butonuna basın ve eklenti mağazasından tekrar indirin. E-posta ve şifre ile oturum açtıktan sonra Zenmate kuvvetle muhtemel çalışmaya başlayacaktır.

Eğer bu yöntem işe yaramadıysa ikinci adıma geçebilirsiniz. Bunun için Zenmate kurulu halde iken eklentinin ayarlarını resetlemeniz gerekecek.

Zenmate VPN ayarları nasıl sıfırlanır?

Tarayıcının sağ üst köşesindeki Zenmate simgesine sağ tıklayıp “Seçenekler”e basın. Daha sonra açılan pencerede sırasıyla “Re-check, reset proxy ve restart” butonlarına tıklayın. Böylece eklentinin ayarlarını sıfırlamış olacaksınız.

Çoğu zaman bu yöntem işe yarar ve Zenmate çalışmaya başlar. Ancak hala sonuç alamadıysanız son çare olarak aşağıdaki yönteme başvurabilirsiniz.

Eklenti ayarlarını sıfırlamak çoğu zaman çözüme ulaştırır. Ancak buna rağmen Zenmate halen daha çalışmıyorsa eklentiyi silmeden, Ayarlar bölümünden kapatıp yeniden açmayı deneyebilirsiniz.

Bu arada Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamasını indirmek için bu adresteki yazımıza göz atabilirsiniz. Ücretsiz olmasına rağmen gayet hızlı çalışan bu VPN uygulaması sayesinde yasaklı her siteye kolayca erişim sağlayabilmeniz mümkündür.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox