İlgili Yazılar

Yurtdışında Ev Nasıl Alınır?

spot_img

Yurtdışında Ev Nasıl Alınır?

Belirli bir birikime sahip Türk vatandaşları yurtdışından ev almanın mümkün olup olmadığını araştırıyor. Yabancıların ülkemizin çoğu yerinde mülk satın alması, Türkleri de yabancı memleketlere yönlendiriyor. Son yıllarda Amerika ve Avrupa ülkesinden daire ya da işyeri alanların sayısı çoğalıyor. Yabancı dil bilmeyenler İngilizce ya da Almanca tercüme hizmeti alarak ev projelerine başvuruyor.

“Bir insan neden yurtdışından ev almak ister ki” diye düşünebilirsiniz. Ancak yurtdışında ev almanın avantajları bilindiğinde bu durumun çok da mantıklı olduğu görülüyor. Türkler genellikle aşağıdaki sebeplerle yabancı ülkelerden mülk ediniyor:

  • Bazı ülkeler kendi memleketlerinden ev ya da iş yeri alanlara oturma hakkı tanıyor. Amerika, Yunanistan, Malta, Portekiz, İspanya, Dominik Cumhuriyeti, Kanada, Macaristan, Letonya, Makedonya ve İrlanda ekstra bazı şartlara oturum hakkı veriyor.
  • Yurtdışında ev almak vatandaşlığın da önünü açıyor. Oturum izni alan kişiler, ilerleyen yıllarda vatandaşlığa geçebiliyor. Ayrıca Malta, Hollanda, Yunanistan gibi ülkelerde doğrudan vatandaşlık da söz konusu olabiliyor.
  • Yabancı ülkelerdeki mülkler ülkemizdekilere göre daha çok değerleniyor ve kira getirileri daha yüksek oluyor. Döviz bazındaki artışlar, ülkemizde daha büyük rakamlara tekabül ediyor. Bu nedenle yapılan yatırımlar kısa sürede karşılığını veriyor. Yatırımlar ve projeler hakkında https://tercumestore.com bağlantısı kullanılabiliyor.
  • Sürekli seyahat edilen bir ülke ise konaklama masrafları yerine ev almak daha mantıklı görülüyor. Çünkü ortalama 3-4 aylık süreçlerde bir ülkede bulunanların otel masrafları bazen katlanılmaz hale geliyor.

Yurtdışında Ev Alma Süreci Nasıl İşliyor?

Her ülkenin kendisine özel yasası ve devir şartları bulunuyor. Ayrıca bazı ülkelerde kötüniyetli kişiler yabancı yatırımcıları dolandırabiliyor. Bu nedenle yurtdışında ev almak istiyorsanız öncelikle bir emlak ofisine başvurmalısınız. Ya da İspanyolca, Arapça, İngilizce ya da Almanca tercümebürolarile iletişime geçmelisiniz.

Emlak ofisler ülkelere göre uzmanlaşıyor. Sadece Amerika’da ya da sadece Yunanistan’da emlak alım işleri ile uğraşan emlakçılar bulunuyor. Bu ofisler, ilgili ülkedeki tüm süreçleri ve güncel mülk değerlerini bildiğinden daha sorunsuz bir süreç geçiriliyor.

Yabancı devlet yasalarını ve sözleşmelerini iyi okumak gerekiyor. Olası bir hata ya da yanlış beyan satışın gerçekleşmemesine ya da ön ödemelerin yanmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle çevirmenlerden yardım alarak sözleşmelerdeki ayrıntıları kontrol edebilir ve kendinizi güvene alabilirsiniz.

Ev alma sürecinde hukuki yardım almanız da faydanıza olacaktır. Çünkü ihtilaflar halinde uygulanacak hukuk kuralları ve sözleşme içerisine gizlenmiş hukuki maddelerin çözümünü en iyi avukatlar yapacaktır. Avukat ve tercumestore.com desteği ile hayallerinizdeki eve, gönül rahatlığı ile kavuşabilirsiniz.

Mülk Projelerine Katılım Nasıl Oluyor?

Ülkemizdeki “topraktan yazıldım” mantığı yurtdışında da geçerli oluyor. İnşaat firmalarının ilan ettiği projeler konusunda hızlı davrananlar; hem daha ucuza mülk alabiliyor hem de istediği konumu elde edebiliyor. Amerika ve Avrupa’da projeler büyük ilgi gördüğünden kısa sürelerde tükeniyor.

Projeden mülk edinmek isteyenlerin mutlaka çeviri hizmeti alması gerekiyor. Projenin tahmini bitiş tarihi, teslim edilmezse alınacak tazminatın tutarı, ara ödemelerin şekli, ödenecek aidatlar, tapu ücretleri ve ekstra masraflar konusunda sözleşmeler iyice analiz edilmelidir. Böyle bir niyetiniz var ise tercüme store sitesinden yardım alabilirsiniz.

Ayrıca konut ve işyeri projelerinde proje sahibi firmayı da araştırmalısınız. Bir firma hakkındaki en iyi bilgi firmanın daha önce yaptığı iler ve müşteri yorumlarıdır. Daha önceden geç teslimat gibi sorunların olup olmadığını, ekstra ücretler çıkarıp çıkarmadığını, kalitesinin nasıl olduğunu ve müşteri ilişkilerini sorgulamalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Türkler Hangi Ülkelerden Ev Alıyor?

Türkler, daha çok oturma izni endeksli konut alımına yöneliyor. Daha sonraki en büyük etken ise yatırım oluyor. Konaklama amaçlı alınan evler ise en son sırada geliyor. Sizin için Türklerin ev aldığı ülkeleri ve özelliklerini derledik:

1.     Amerika

Son yıllarda Amerika’daki konutlara yönelik satın alma taleplerinde büyük artış görülüyor. %500 oranında bir artışın görülmesinde Amerika’nın oturum izni vermesi ve kiraların yüksek olması önemli rol oynuyor.

Diğer ülkelerden farklı olarak Amerika’dan ev satın alırsanız, orada oturmasanız bile oturma hakkını elde ediyorsunuz. Oraya yerleşmenize gerek olmuyor. Ancak Amerikan hesabınızda nakit para bulunması ve gayrimenkullün belli değerin üstünde olması özel şartlar olarak karşımıza çıkıyor. Diğer şartlar için tercumestore.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

2.     İspanya

Amerika’dan sonra İspanya’daki yabancı konut satışlarında Türk vatandaşları dikkat çekiyor. İspanya’da yabancılara satılan her 100 evden 12’sini Türkler satın alıyor. İspanya’da ise en çok Barcelona şehrinden alım yapılıyor. Çünkü yılda milyonlarca turist çeken şehirde çok yüksek kira getirisi geliyor.

3.     Yunanistan

Son zamanlarda ekonomik sorunlar yaşayan Yunanistan’da ev fiyatları diğer ülkelere göre uygun oluyor. Yakın olması nedeniyle kolay ulaşılabilen ülkeden ev alanlar tatillerini burada rahatlıkla geçirebiliyor.

Yunanistan’dan ev almanın en büyük avantajı oturum izninde görülüyor. Ev alan mülk sahibi ve ailesi, bu sayede Yunanistan’da süresiz oturmaya hak kazanıyor. Hem de Avrupa serbest dolaşım vizesini elde ediyor. Tercüme Store Yunanistan’dan ev, işyeri, devremülk almak isteyenlere dil danışmanlığı yapıyor.

4.     İngiltere

Diğer ülkelere kıyasla burada ev almak çok avantajlı olmuyor. Çünkü İngiltere’deki konut fiyatları fahiş düzeyde ilerliyor. Ayrıca bu fiyata razı olup ev alsanız bile oturma izni elde edemiyorsunuz. “Ben o zaman neden buradan ev alayım” dediğiniz duyar gibiyim. Burada mülkü bulunanlar geçici oturma izni talebinde bulunabiliyorlar ve ekonomik girişimlere başlayabiliyorlar.

5.     Letonya

Letonya’da ev alan Türklere çok rastlamazsınız çünkü henüz keşfedilmemiş fırsatlar arasında bulunuyor. Avrupa ülkesi olmasına rağmen konut fiyatlarının düşüklüğü ülkeyi cezbedici kılıyor. Avrupa serbest dolaşım vizesi almak üçün oldukça elverişli olan Letonya’da yaşamak ve gezmek de bir o kadar eğlenceli görülüyor.

6.     Almanya

Milyonlarca Türk vatandaşının yaşadığı Almanya ev almanın mantıklı olduğu ülkeler arasında yer alıyor ve Türkler buradaki konutlara fazlası ile rağbet ediyor. İnşaat firmalarının güvenli olması, fiyatların ucuzluğu, evlerin şahane şekilde tasarlanması, taksitle ödenebilmesi gibi sebepler Alman konutlarına merakı arttırıyor. Akrabası olanlar Almanca tercümeofislerine de gerek duymuyor.

Almanya’da konut alanlar, çocuklarını burada okutabiliyor. Düşük eğitim ücretleri ile çocuklarına iyi bir eğitim fırsatı sunuyor. Bunun yanında ev alanlar, çeşitli ticari faaliyetlere girişebiliyor ve devlet tarafından destekleniyor. Ayrıca belirli süre oturma, dil öğrenme ve suç işlememe şartlarını geçirdikten sonra oturma izni alınabiliyor. Almanya’da ev ya da işyeri edinmek istiyorsanız Almanca tercüme büroları ile irtibata geçmelisiniz. Çünkü Almanya hukuki metinler konusunda çok hassas bir ülkedir ve yapılan yanlışlar kesinlikle affedilmiyor. Sözleşmenizin ve diğer şartların içeriğini en iyi çeviri hizmeti alarak öğrenebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox