AndroıdİPhoneSanal Dünya Haberler

YouTube Arka Planda Çalma/Oynatma Nasıl Yapılır? Androıd – İOS

youtube-arka-planda-çalma
Youtube arka planda çalma işlemi nasıl yapılır? bildiğiniz üzer Youtube dünyanın en büyük video platformlarından biridir, hemen hemen bütün şirketlerin ve sektörlerin içerisinde yer aldığı çok büyük bir mecra, bu sektörlere müzik, film, sosyal medya, oyun gibi dünya da milyonlarca muhatabı olan sektörler dahildir, yayınlanan yeni müzik parçaları bile bu video platformunda yayınlanmakta ve milyonlarca dinleyiciye ulaşmaktadır, bu müzik parçalarını izlemek yerine, dinlemek isteyenler olabilir, bu yazımızda YouTube’u arka planda çalıştırma işlemini anlatacağız.

YouTube’u arka planda çalıştırmak
Androıd cihazlarda YouTube arka plana alma işlemini yapmak için harici bir uygulama kullanacağız, bu uygulama dinlediğiniz müziği ister indirme isterseniz de YouTube arka plan oynatıcısı ile youtube arka planda çalıştırma işlemi yapabilirsiniz.

Arka planda çalma ve oynatma için ilk önce verdiğimiz bu linkden TubeMate Son Sürüm İndir gerekli programı indirip cihazınıza yükleyin, ardından ikinci bir uygulamaya ihtiyacımız olacak, bunun için de buradan MP3 Convert İndir iki programı da indirip cihazınıza yükleyin ve ardından birinci program olan Tubemate`e girin, kurulum adımlarını bitirdikten sonra karşınıza Youtube sayfası açılacaktır, burada arama kutusuna istediğiniz şarkının adını yazıp, video oynatma sayfasına gidin, bu sayfaya geldiğinizde örnek resimde de gördüğünüz gibi bir indirme tuşu var bu tuşa bir kez tıklayın.

youtube-arka-planda-çalma
Butona bastıktan sonra açılan, bu yeni sayfa da indirme ve YouTube arka planda oynatma seçenekleri mevcut, burada mp3 olarak indirmek için SES başlıklı formatlara tıklayıp, indirme butonuyla indirebilirsiniz, ancak bizim meselemiz youtube arka planda çalma  olduğu için resimde ki gibi, ses formatını seçtikten sonra youtube arka planda çalma  butonuna basıyoruz.
youtube-arka-planda-çalma
Bu işlemden sonra alt panelde resimde de gördüğünüz gibi, oynatma işlemi başlamış olacak, artık uygulamayı kapatsanız bile youtube arka planda oynatacaktır, oynatma butonunun hemen üzerinde youtube playlist arka plan oynatma tuşunu kullanarak playlistleri de arka planda oynatabilirsiniz.
youtube-arka-planda-çalma
Gördüğünüz gibi uygulamadan çıkmamıza rağmen, bildirim panelinde oynatmaya devam ediyor, youtube arka planda çalma 2018 androıd yöntemi bu kadar basit.
youtube-arka-planda-çalma

Youtube arka planda çalma ios

İos youtube arka planda çalma işlemini Dolphin Browser ile yapacağız, dolphin browser da çalıştırdığınız Youtube videosunu uygulamayı kapatsanız bile arka planda oynatma özelliği ile oynatmaya devam edebilirsiniz.
Bu yazımız da ios ve androıd cihazlar için youtube arka planda çalma işlemlerini anlatıp youtube arka planda çalma apk ve ios dosyalarını sizinle paylaştık, bu konuda yaşadığınız sorunları bize yorum formundan yazın.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Androıd Cihazlar Neden Kasar? - [Çözüldü]
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.