İlgili Yazılar

Yaratıcılığınızı artıracak afiş çalışmaları | Posters 1. bölüm

Bugüne kadar ödül alan ve bunun yanı sıra tasarım camiasının en beğendiği posterleri sizler için listeledik.

spot_img

Afiş; uzun bir filmi, yıllarca süren diziyi, çok büyük anlamlar bırakan bir müziği sadece tek sayfa görselle anlatmak için kullanılmaktadır. Bu da; oldukça zor bir tasarım sürecinden geçmesi anlamı taşımaktadır. Tcybers olarak hazırladığımız “Dünya çapında ödül almış afiş tasarımları” ile; birçok tasarımcının ilham alacağı çok sayıda afiş tasarımını bir araya getirdik. İşte o tasarımlar…

1- 24. İzmir Avrupa Cazz Festivali

Listenin en başında bir Türk’e yer vermek istedik. Umut Altıntaş imzası taşıyan bu afiş; ABD’nin en saygın grafik tasarım dergilerinden olan Graphis’in büyük ödülünü aldı.

2- SFMOMA’da Hayatta Bir Gün

Bir tasarım stüdyosu olan SFMOMA; ofislerinde geçen bir günü anlatmak için bu afişi tasarladı ve bu afişle birlikte, 2018 yılında düzenlenen The Regional Design Awards yarışmasında büyük ödül aldı.

3- Kontakt Theatre Festivali

1995 yılında tasarlanan bu afiş, dönemin en iyi tiyatro afişi seçilmiş ve bugün birçok grafik stüdyosu tarafından ilham alınan bir afiş olarak kendini gösteriyor.

4- Rolling Papers

Ellen Bruss isimli grafikerin, Rolling Papers filmi için tasarladığı bu afiş yine 2018 yılında düzenlenen The Regional Design Award yarışmasında ödül almış bir tasarım olarak dikkat çekiyor.

5- Debt

Aleksandra Niepsuj’un “Debt” ismini verdiği bu afiş çalışması; kıvrak zeka, karanlık mizah, sınırlı gerçekliği sembol ediyor. Aynı zamanda hem yetişkinler, hem de çocuklara hitap ediyor.

6- Olmak ya da olmamak?

Mieczyslaw Wasilewskinin yaptığı “To be or not to be” afişi; 1975 yılında tasarlanmış ve dönemin en hayran kalınan tasarımlarından biri olmuştu.

7-Evita

Revival Tiyatro ekibi tarafından yapılan Evita afişi; 2018 yılında düzenlenen The Regional Design Awards yarışmasında derece almıştır.

8- Grey Gardens

Yine Revival Tiyatro ekibi için The Regional Design Awards yarışması için hazırlanan bu afiş de ödül almıştır.

9- Victor / Victoria

Revival Tiyatro ekibinin aynı yarışma için son hazırladığı afiş ise Victor / Victoria ismiyle isimlendirilmiş bir afiş olarak dikkat çekiyor.

10- Teksas Eyalet Fuarı Afişi

Matchbox Stüdyosu tarafından Texas Eyalet fuarı için özel olarak hazırlanan bu afiş çalışması da; yine 2018 yılında düzenlenen yukarıdaki yarışmacıların da katılım gerçekleştirdiği afiş yarışmasında ödüle layık görülmüştür.

11- RiverRun Uluslararası Film Festivali

Elephant In The Room ekibinin tasarladığı Rıver Run Uluslararası Film Festivali afişi 3 bölümden oluşuyor. Bu 3 bölümde kadın ve erkek figürleri farklı desenlerle sembolize ediliyor. Diğer 2 afişi altta bulabilirsiniz.

12- Public Playing

Malgorzata Gurowska’nın tasarladığı Public Playing afişi, Varşova Sztuczna Vakfı tarafından ödüle layık görülmüştür.

13- Carolina Ballet

2017 yılı Mayıs ayında tasarlanan Carolina Ballet afiş çalışması; yılın en iyi afiş çalışması olarak seçilmeyi başardı. Bir bale gösterisinin reklamı olan çalışmada soğuk renklerle canlı renkleri böylesine uyum içerisinde kullanmak; tasarımcısını alkışlattı. Aynı amaçla hazırlanan 2 afiş daha bulunuyor:

14- Cado Red Project

Watermark Desin tarafından hazırlanan Cado Red Project ismi verilen afiş çalışması; Jena Thielgas ve Hannah Slagle imzasıyla tasarlandı. 2018 yılında düzenlenen yukarıdaki afişlerinde katıldığı yarışmada teselli ödülü aldı.

15- Peggy Noan

Wake Forest Üniversitesinden bir ekibin tasarladığı Peggy Noan ismi verilen afiş de oldukça sade bir görünümü bulunan ve bu sadelikle pek çok şeyi bir arada sunmayı sağlayan bir eser olarak dikkat çekiyor.

16- Etap Sekiz Poster Serisi

Altına Brunet Garcia imzası atılan ve Faz Sekiz Tyiatro şirketine özel olarak tasarlanan Etap Sekiz Poster serisi toplam olarak 4 farklı afişten meydana geliyor. İşte o afişler:

Şimdiye kadar ödül alan ve birçok platformda adı geçen afiş çalışmaları bu şekildeydi. Bu çalışmaların yanı sıra, sizlere ilham verecek diğer afişler ise aşağıda yer almaktadır.

17- AAF Omaha Kase Rama

18- AIGA: Get Out the Vote

19- French Disney Castle

20- French Paper A–Z and Tools of the Trade Poster

21- Student Send-Off Poster

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox