RomSanal Dünya Haberler

Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

xiaomi-redmi-4X-android-8.0-oreo-custom-rom-yukleme

Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme, Performans fiyat ürünü olan Xiaomi akıllı telefonu geçtiğimiz yıl içerisinde satışa sunulmuştur. Ürün orta seviyede donanımsal ve fiziksel özelliklere sahiptir. Cihaza en son gelen güncelleme Android 7.1.2 dir. Günümüzde hale kullanılan bu cihaza, rom yükleyerek daha yüksek bir android sürüme geçmek mümkündür. Yüklenen rom sayesinde, istediğiniz birçok özellik ürüne dahil edilmektedir. Rom yükleme işlemlerinde ihtiyaç duyacağınız Lineage OS 15 Paketi ile Android 8.0 Oreo işletim sistemine geçiş yapabilirsiniz, yazımızda Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme işlemini en detaylı şekilde anlatacağız.

Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme

Öncellikle yapmanız gereken ilk işlem Lineaage OS 15 paketini ve Google apps paketini indirmenizdir. İşinize lazım olacak bu paketleri indirdikten sonra, cihaz sd kart hafızasına atın.
Rom yükleme işlemlerine devam etmek için, cihazınıza 3. taraf özel bir kurtarma modu kurmanız gerekiyor, bunun için yazmış olduğumuz, Android TWRP Recovery Nasıl Kurulur? başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz, twrp recovery kurtarma modunu kurduktan sonra, akıllı cihazınızı kapatın ve Recovery modun da tekrar başlatın (Nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız buradaki Fastboot Hızlı Başlatma ve Recovery Menüsüne Geçme makalemizi okuyarak recovery modunda cihazı başlatabilirsiniz.)
Bilgi: Custom rom yükleme işleminden sonra cihazda çeşitli  yazılımsal sorunlar oluşabilir, bu durumu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir, ayrıca oluşabilecek sorunlar için sorumluluk almadığımızı belirtiyoruz, buradan Kullanım Koşullarımızı okuyabilirsiniz, ayrıca cihazınızı yedeklemenizi de öneriyoruz.

TWRP Recovery modunda cihazı başlattıktan sonra, gerekli temizlik işlemlerini yapmak için, ana sayfadaki, Wipe komutuna tıklayın, gelen menüden Advanced Wipe`ye tıklayın, ve tekrar gelen yeni menüden, System, Cache ve Data başlıklarına tik koyun, ardından ekran altındaki Swip to wipe çubuğunu sağa doğru kaydırın, ve temizlik işleminin bitmesini bekleyin, bittikten sonra Recovery ana sayfasına gelin, bu kez İnstall komutuna tıklayın, gelen dosya seçme ekranından indirmiş olduğunuz Linage OS 15 dosyasını bulup üzerine tıklayın, gelen menüden ekranın alt tarafındaki, Swip to confirm Flash çubuğunu sağa doğru kaydırarak, romun yüklenmesini başlatın ve bitene kadar bekleyin, rom yüklendikten sonra geri gelip aynı işlemleri Google APPS için uygulayın, daha sonra Reboot komutu ile sistemi yeniden başlatın, yeni romunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz, cihazın başlaması biraz uzun sürebilir endişelenmeyin.
Sonra cihazı yeniden başlattıktan itibaren Android 8.0 işletim sisteminin yeni özelliklerine inceleyebilirsiniz.
Bu makalemizde Xiaomi Redmi 4X Android 8.0 Oreo Custom Rom Yükleme işlemini anlattık bu konuda sorun yaşarsanız bize yorum bölümünden yazabilirsiniz.
vtcybers@gmail.com
İlginize:  Silinen Dosyaları Geri Getirin - Android
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.