İlgili Yazılar

WhatsApp’ta Kamera Sesini Tamamen Kapatma

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta kamerayla fotoğraf çekerken çıkan ses sizi rahatsız mı ediyor?

spot_img

WhatsApp’ta kamera sesini tamamen kapatmak istiyorsanız kesinlikle yalnız değilsiniz. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta kamerayı açıp fotoğraf çektiğinizde çıkan ses rahatsız edici olabilir. Dahası, fotoğraf çekerken başka insanların bu sesi duymasını istemiyor olabilirsiniz. Çaktırmadan fotoğraf çekmek isterseniz bu sesi kapatabilmeniz mümkün.

İşin güzel tarafı bunun için herhangi bir ek uygulama kurmanız, sistem ayarlarını kurcalamanız veya telefonun güvenliğinden feragat etmeniz gerekmiyor.

“Nasıl?” diye soracak olursanız hemen WhatsApp’ta kamera sesini kapatmayı nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

WhatsApp’ta kamera sesini nasıl kapatabilirim?

Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonu sessize almak. Eğer cep telefonunuz sessize alınırsa tüm sesler gibi WhatsApp’taki kamera sesi de susacaktır. İstediğiniz kadar fotoğraf çekin, ses çıkmayacaktır.

Bu yöntem iOS ve Android işletim sistemiyle çalışan tüm telefonlarda geçerlidir. Rahatsız etme veya sessiz moduna almak WhatsApp kamera sesini kapatmak için yeterli olacaktır.

Peki, telefonu sessize almadan kamera sesini kapatmanın bir yolu var mı? Bu sorunun cevabı maalesef hayır. Ancak Android kullanıcıları telefonun dosya yöneticisine girerek kamera sesini silerek bu işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

shutter.ogg veya camera_shutter.ogg isimli bu zil seslerini silmek kamera sesinin bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde silinmesini sağlar. Bu dosyalar genelde / system / media / audio / ui / klasörünün içinde bulunur. Bahsi geçen sesleri sildikten sonra telefonu kapatın, yeniden açın ve WhatsApp’ın kamerasını çalıştırıp fotoğraf çekin. Ses çıkmadığını fark edeceksiniz.

Kaba hatlarıyla WhatsApp’ta fotoğraf çekerken çıkan sesi kapatmanın yol ve yöntemleri bu şekilde özetlenebilir. Tüm bunları yapmanıza rağmen halen daha ses çıkıyorsa bize yazabilirsiniz.

Bu arada eğer WhatsApp’ta karşı tarafa attığınız mesajlar bir türlü iletilmiyorsa, çözüm için hazırladığımız bu rehberden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox