İlgili Yazılar

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

Whatsapp QR Kod Oluşturma, Sıfırlama ve QR Kod ile Kişi Ekleme

WhatsApp'ın son sürümüyle hayatımıza giren QR kod ile kişi ekleme yöntemini öğrenmek için doğru yere geldiniz.

WhatsApp QR kod oluşturma özelliği sayesinde cep telefonu numaranızı belirtmeden, basılı veya sanal mecralar üzerinden insanların QR kod okutma uygulamaları sayesinde size mesaj atabilmelerini sağlamak mümkün. Özellikle işletmeler tarafından çokça kullanılan bu yöntem son WhatsApp güncellemesiyle hayatımıza girdi.

Oysa önceden insanlar WhatsApp kare kod ile kişi eklemek için üçüncü parti uygulamaları kullanmak zorundalardı. Neyse ki artık Facebook sahipliğindeki WhatsApp bu özelliği kendi bünyesinde sunmaya başladı. Siz de kendi telefon numaranızın QR kodunu oluşturabilir, bu görüntüyü paylaşayrak başkalarının size mesaj atmasını sağlayabilirsiniz.

Peki WhatsApp’ta QR kod nasıl oluşturulur? Ve oluşturulmuş WhatsApp kare kod nasıl sıfırlanır? Yazımızı okumaya devam ederek bu sorularının cevaplarını bulabilmeniz mümkün.

WhatsApp QR kod nerden oluşturulur?

İlk kez WhatsApp Beta sürümünde fark edilen, sonradan uygulamanın standart versiyonuna da eklenen bu özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler çok basit. Aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli.

  • Akıllı telefonunuz üzerinden WhatsApp uygulamasını açın.
  • Android kullanıyorsanız sağ üst köşedeki (…) üç nokta simgesine basın ve Ayarlar’a girin.
  • İsminizin hemen yanında QR kod simgesini göreceksiniz. Ona basın.

Peki ya iOS kullanıcılarının ne yapması gerekiyor? Hemen söyleyelim.

  • Sağ alt köşedeki Ayarlar’a basın. 
  • Açılan sayfanın üstünde, sağda QR kod simgesi yer alıyor. Bu simgeye bastığınız zaman QR kodunuz açılacaktır.

iOS ve Android için oluşturulan QR kodunu aynı sayfadaki Paylaş butonu vasıtasıyla rehberinizdeki diğer insanlarla paylaşabilmeniz mümkün.

WhatsApp’ta QR kod taratarak kişi eklemek içinse yine aynı sayfadaki “Kod tarat” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu arada şunu da belirtelim: WhatsApp QR kod özelliği yalnızca iOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor. Yani WhatsApp Web sürümünü kullanırken başkalarını QR kod ile rehberinize ekleyebilmeniz mümkün değil.

WhatsApp’ta kalın, italik ve üstü çizili yazmak içinse bu rehbere göz atabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,679BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
489TakipçilerTakip Et
3,020AbonelerAbone

Stay on op - Ge the daily news in your inbox

Roblox’ta Koordinatlarınız Nasıl Bulunur?

Roblox’ta koordinat bulmak çoğu mod geliştiricisinin takıldığı ve yapmakta zorlandığı konuların başında geliyor. Oyuncunun koordinatını doğru tespit ederseniz,...

Tinder’da Gold Aboneliği Nasıl İptal Olunur?

Tinder'da Gold aboneliğini iptal etmek sanılanın aksine gayet kolay. Üstelik bunun için herhangi bir web sitesini ziyaret etmeniz gerekmiyor. Doğrudan Tinder uygulaması...

Waze’de Biri Nasıl Engellenir?

Waze’de başka bir kullanıcıyı engellemek istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazının devamında Google...