İlgili Yazılar

WhatsApp Mesaj Gitmiyor [Çözüm]

Karşı tarafa gönderdiğiniz WhatsApp mesajları iletilmiyorsa çözümünü bu yazıda bulabilirsiniz.

spot_img

WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu zaman zaman kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Kimi zaman telefon, kimi zaman internet bağlantısı, kimi zaman da bizzat WhatsApp kaynaklı olan bu sorunu çözmek sanılanın aksine çok basit.

Eğer siz de “WhatsApp attığım mesajlar iletilmiyor” diye şikayetçiyseniz endişe etmeyin. Yazının devamında can sıkıcı olabilen bu hatanın çözümü yer alıyor. Hazırsanız başlayalım!

WhatsApp mesaj gitmiyor sorunu nasıl çözülür?

Öncelikle yapmanız gereken ilk iş karşı tarafın sizi engellememiş olduğundan emin olmaktır. Gönderdiğiniz mesajlar hep tek tik kalıyorsa engellenmiş olabilirsiniz çünkü. Bunu sağlama almanın yolu ise bir başka kişiye aynı mesajları göndermektir. Bir diğer ihtimal ise karşı tarafın internetinin kapalı olmasıdır. Eğer alıcının interneti kapalıysa mesajlarınız çift tik olmaz, tek tikte kalır.

Bunun haricinde WhatsApp’ta mesajlar gitmiyor diyorsanız internet bağlantınızı kontrol etmenizde fayda vardır. Eğer Wi-Fi ağına bağlıysanız kapatın, kendi mobil verinizi kullanarak WhatsApp’a tekrar girin. Mesajlar karşı tarafa gidiyorsa sorunun internet kaynaklı olduğu anlaşılacaktır.

Nadir de olsa bazen WhatsApp’ın çöktüğü oluyor. Genelde bu çökme anlarında Facebook ve Instagram da kapanıyor. Bir türlü mesajınız iletilmiyorsa WhatsApp’ın çöktüğü anlardan birine denk gelmiş olabilirsiniz.

Çabalarınız sonuç vermiyorsa ve WhatsApp’ta mesajlar karşı tarafa gitmiyor demeye devam ediyorsanız, belki de WhatsApp’ı silip yeniden kurmak gerekebilir. Yedekleme yapıp uygulamayı kaldırdıktan sonra Google Play Store veya App Store’dan WhatsApp’ı tekrar yüklemeniz sonuç verebilir.

Son çare olarak telefon yerine web.whatsapp.com üzerinden WhatsApp’ın web sürümünü açmanız, daha sonra tarayıcı üzerinden mesaj göndermeniz önerilir. Böylece telefondan kaynaklı bir sorun olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Bu arada WhatsApp’ta size gönderilen mesajları mavi tik olmadan okuyabileceğinizi biliyor muydunuz? Detayları merak ediyorsanız şöyle buyrun.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox