İlgili Yazılar

WhatsApp Link Oluşturma (Güncel Yöntem)

İnsanların size WhatsApp'tan kolayca ulaşmasını sağlamak istiyorsanız link oluşturabilirsiniz.

spot_img

WhatsApp link oluşturma yöntemi sayesinde internet sitenizi, Facebook veya Instagram profilinizi ziyaret eden kişilerin tek bir tuşla size WhatsApp’tan yazabilmesini sağlayabilmeniz mümkün. 

Malum, WhatsApp rehberinizde kayıtlı olmayan kişilere tek tuşla mesaj atmanıza imkân vermiyor normalde. Ancak birazdan anlatacağımız yöntemle WhatsApp’ta link oluşturma işlemini yaparsanız, bunu başarabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz bu bağlantıyı sosyal medya hesaplarınızın biyografi kısmına koyabilir, kendi sitenizde kullanabilirsiniz.

WhatsApp link nasıl oluşturulur?

Aşağıdaki basit adımları izledikten sonra siz de kendi WhatsApp linkinizi oluşturmuş olacaksınız.

  • Web tarayıcınız üzerinden https://create.wa.link/ adresini ziyaret edin.
  • Biraz aşağıya indikten sonra aşağıdaki gibi bir link oluşturucu karşınıza çıkacaktır.
  • Telefon numaranızı yazın ve insanların linke tıklayınca WhatsApp’ta size gönderecekleri ilk mesajı belirtin.
  • Son adımda “Generate my wa.link”e basın. Kısaltılmış WhatsApp linkiniz ekranda belirecektir. Daha sonra bu bağlantıyı kopyalayıp istediğiniz yerlerde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu arada bahsettiğimiz aynı web sitesi kullanmanız için QR kod oluşturma hizmeti de veriyor. Yani müşterileriniz veya arkadaşlarınız QR kod okutarak da size WhatsApp’tan kolayca ulaşabilirler.

Şayet 6$ ek ücret ödemek isterseniz oluşturulan WhatsApp linkini özelleştirebilme imkânınız da var. Kısa linke tıklayan kullanıcıların istatistiğini görme, yazılan varsayılan mesajı istediğiniz zaman düzenleyebilme gibi ek özellikler bu üst pakete terfi ettikten sonra aktif hale geliyor.

Link oluşturmanın bir diğer yolu da var

Bu arada eğer isterseniz WhatsApp’ın kendi servisi olan wa.me aracılığıyla da link oluşturabilmeniz mümkün. Üstelik bunun için yapmanız gereken numaranızı “wa.me/” den sonra yazmak, o kadar. Örnek kullanım şu şekilde oluyor mesela: wa.me/+905078078050

Bu arada eğer popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta yazdığınız mesajlar karşı tarafa iletilmiyorsa buraya tıklayıp çözüm için gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox