İlgili Yazılar

Whatsapp Grubu Nasıl Kapatılır?

Kurucusu olduğunuz WhatsApp grubunu nasıl kapatacağınızı bu yazıda öğrenebilirsiniz.

spot_img

WhatsApp grubu kapatmak için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, doğru adrese geldiniz.

Aile üyeleri ve arkadaşlar başta olmak üzere birçok farklı WhatsApp grubu hayatınızı kolaylaştırıyor olabilir. Fakat ardı arkası kesilmeyen bildirimler bazen can sıkıcı olabiliyor. Veya artık kurucusu olduğunuz gruplar sizin için bir anlam ifade etmemeye başlamıştır.

Bu gibi durumlarda WhatsApp grup bildirimleri sessize almakla yetinmek istemiyorsanız, WhatsApp grup kapatma işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede kalıcı olarak yazışmaları silebilir, üyeleri gruptan çıkarabilir ve geri dönüşü olmayacak şekilde WhatsApp’taki grubunuzu çöpe gönderebilirsiniz.

Tabii bunun için ilgili grubun kurucusu olmanız gerekiyor. Kurucu değil de yalnızca bir üyeyseniz en fazla WhatsApp grubundan ayrılabilirsiniz, o kadar. Artık misyonunu yitirdiği için kapatmak istediğiniz, kurucusu olduğunuz gruplar için yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibi sıralanıyor.

WhatsApp grubu kapatma işlemi

Telefonunuz veya tarayıcınız üzerinden WhatsApp’a giriş yapın. Daha sonra kapatmak istediğiniz gruba ait yazışmayı bulun ve üzerine dokunun. Android için sağ üst köşedeki üç nokta simgesine, iPhone için ise grubun ismine basın.

Açılan menüde grubun tüm üyeleri listelenecektir. Tek tek tüm üyelerin üzerine basılı tutup “Kaldır” seçeneğine dokunun. Böylece gruptaki tüm üyeleri silmiş olacaksınız. En son “Grubu sil”e basarak bir zamanlar kurucusu olduğunuz grubu kalıcı olarak silebilirsiniz.

Bunun haricinde WhatsApp grup kapatma kodu diye bir şey olmadığının altını çizelim. Grup silmeden önce yöneticiliği bir başkasına devretmeyi veya WhatsApp grup bildirim kapatma işlemi yapmayı da değerlendirebilirsiniz. Neticede bu yöntemler fotoğraf, video ve mesajların kalıcı olarak silinmesinin önüne geçmenizi sağlar.

Son dönemde WhatsApp’tan Telegram ve BiP’e yapılan geçiş kervanına siz de katılmak istiyor musunuz? O zaman WhatsApp hesap silme işlemini nasıl yapacağınız anlattığımız bu yazıya göz atın.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox