İlgili Yazılar

VPN Hızını Artırma

Kullandığınız VPN çok mu yavaş? Sorun değil. Rehberimizde başarılı sonuç veren en iyi VPN hızlandırma yöntemlerini bulacaksınız.

spot_img

VPN hızını artırma taktiklerini paylaşacağımız rehberimize hoşgeldiniz! Chrome, Firefox veya Opera gibi tarayıcılara kurduğunuz ücretsiz VPN’lerin yavaş çalışması sorununa karşı en etkili çözüm yöntemlerini birazdan öğrenmiş olacaksınız. Böylece siz de yasaklı sitelere girmek için kullandığınız ücretsiz VPN’leri hızlandırmayı başarabilirsiniz.

VPN hızını nasıl artırabilirim?

Çevrimiçi gizlilik ve güvenlik vaat eden VPN servislerinin normal şartlar altında yavaş çalışmaması gerekir. Ancak ücretsiz bir VPN kullanıyorsanız sunucuların yavaş ve yoğun olması saç baş yoldurabilir. 

Neyse ki alacağınız bazı basit önlemler sayesinde VPN hızlandırmak hayal değil.

Farklı bir sunucu deneyin

VPN’ler internet trafiğinizi özel bir sunucu üzerinden geçirerek şifrelerler. Çoğu VPN servis sağlayıcısının dünyanın dört bir yanında dağılmış sunucuları vardır. Türkiye’de yaşıyorsanız Avrupa’daki sunucular sizin için idealdir. Coğrafi olarak daha yakın olduğu için VPN hızını artırmanız kuvvetle muhtemeldir.

Protokol ayarlarını değiştirin

VPN’lerin internet üzerinden veri gönderimi için kullandığı iki ana protokol vardır: UDP ve TCP. Bu iki metod arasında değişiklik yapmak çoğu zaman işe yarar. 

Daha hızlı bir VPN sağlayıcısına geçiş yapın

Düşük hızıyla sizi sinir stres sahibi yapan VPN sağlayıcısından sıkıldıysanız, daha iyi firmalara terfi etmenin vakti gelmiş demektir. Chrome eklentileri yerine doğrudan masaüstü programı olan VPN hizmet sağlayıcılarına kayıt olabilirsiniz. Aylık 5-10 TL gibi makul ücretlerle kullanabileceğiniz birçok yerli ve yabancı VPN firması mevcut.

İnternet hızınızı kontrol edin

Evet, ilginç ama gerçek: Yaşadığınız hız sorunu VPN kaynaklı olmayabilir! İnternet servis sağlayıcınızla irtibata geçerek VPN açtığınızda hızın düştüğünü rapor edebilirsiniz. Modem veya router resetlemek de çoğu zaman işe yarar.

Android cihazlar için hazırladığımız en iyi ücretsiz VPN uygulamaları listesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox