İlgili Yazılar

Unutulan Android Ekran Kilidini Açmak

spot_img

Android ekran kilidini açmak– Android cihazlarda unuttuğunuz ekran şifresini hiçbir veri kaybı yaşamadan kaldırmanız mümkün. Makalemde bu konuda sizinle detaylar paylaşacağım.

Android ekran kilidini kaldırmak için ne gerekli?

Android ekran kilidini kaldırma işlemi için gerekli olan iki şeyden birincisi, şifresi unutulmuş Android bir cihaz, ikincisi ise bu cihazda yüklü bir TWRP recovery. Özel bir recoverynin gerekli olması, unutulan android ekran kilidini açmak konusunda sizi bu işlemin rootlu olduğuna dair düşündürmesin, çünkü bu konuda herhangi bir root iznine ihtiyaç yoktur, sadece cihazınızın marka ve modeline uygun özel bir recovery kurmanız gerekmektedir.

Nasıl twrp recovery yüklerim?

Bunun için forum sitemizde konu açıp uzman kişilerden yardım alabileceğiniz gibi cihaz modelinize uygun olacak şekilde Google üzerinden de arama yapabilirsiniz.

Recovery yükledikten sonra android ekran kilidini açmak

Recovery yükleme işlemi bittikten sonra, android’de ekran kilidi kaldırma işlemine başlamak için cihazınızı recovery modunda başlatmanız gerekir, bu nasıl yapacağınızı cihazınıza TWRP recovery yüklerken öğrenmiş olmanız gerek, bu adımlara uyarak cihazınızı recovery moduna alın. (Eğer nasıl alacağınızı bilmiyorsanız buradaki makalemizde yer alan uygulamayı kullanabilirsiniz)

Cihaz twrp modunda başladığında, gelen menüden Advanced / File Manager yoluna gidin, eğer TWRP başlangıcında herhangi bir şey sorarsa Confirm to flash butonunu sağa doğru kaydırıp geçebilirsiniz, daha sonra TWRP ana menüsü karşınızda olacaktır.

Android ekran kilidini açmak
Android ekran kilidini açmak

Android ekran kilidi kırma formatsız

Telefon desen kilidi kırma işlemini yapmak için gelen dosyalar arasında data/system yoluna gidin (önce data dosyasını onun içinden de system dosyasını bulup içine girin) gelen dosyaları aşağı doğru kaydırın, ve şu dosyalardan bulduklarınızı silin;

  • password.key
  • gatekeeper.password.key
  • gatekeeper.pattern.key
  • locksettings.db
  • locksettings.db-shm
  • locksettings.db-wal
Android ekran kilidini açmak
Android ekran kilidini açmak

Bu işlemden sonra TWRP ana menüsüne geri gelin ve Reboot/System yolundan cihazı yeniden başlatın, cihazınız açıldığında şifreniz sıfırlanmış olacak.

Android ekran kilidini açmak için çeşitli yollar vardır ancak sizler için en basit ve kesin olarak sonuç veren yöntemi paylaşmak istedik.Android ekran kilidi kaldırmak konusunda detaylar vermemize rağmen sorun yaşıyorsanız, bize yorum bölümünden yazabilir veya forum sitemizde konu açabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
264TakipçilerTakip Et
3,100AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox