İlgili Yazılar

Ücretsiz Sanal Bilgisayar Kurulumu

spot_img

Ücretsiz sanal bilgisayar kurulumu – Değerli okurlar bu yazımda VMware workstaion 12 ile sanal bilgisayar nasıl yapılır onu anlatacağım, öncelikle oluşan zarardan hiçbir şekilde, TCybers sorumlu değildir, yazılanı dikkatli okursanız sanal pc yapmayı sorunsuz bir şekilde başarabilirsiniz.

Günümüzde ister istemez ikinci bir işletim sistemine ihtiyacımız olur. Bu işletim sistemini ücretsiz olarak internet üzerinde bulmak oldukça zordur. Sanal bilgisayar ile linux windows Nevell NetWare vb. bir çok işetim sistemini bir arada kullanabilirsiniz. Kurulumu oldukça basittir ve oldukça kullanışlı bir programdır.

Nasıl kurulur?

Ben windows 10 işletim sistemi üzerinden anlatacağım

ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu
ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu

Programımızı alttaki linkten indiriyoruz exe dosyasını çalıştırıyoruz, Next yazan yere tıklıyoruz. Sözleşme kabul ediyoruz ve tekrar next diyoruz. Enhanced keybord kısmına tik atıyoruz Next diyoruz.Gelen yere next diyoruz.

Gelen bu sayfada bekliyoruz ve finish tıklıyoruz. Pcmizi yeniden başlatıyoruz.  Pcmiz açılınca programımıza giriyoruz.Karşımıza lisans için anahtar isteyecektir lisan anahtarını girip ileri diyip kurulumu bitiriyoruz. (Lisans anahtarı aşağıdadır)

ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu
ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu

Create a New Virtual Machine yazısına tıklayıp Typical yazan yere tıklıyoruz ardından Next diyoruz. İnstaller disc  image file yazan yeri seçiyoruz.

Browse yazan kısıma tıklayıp indridiğimiz iso dosyasının yolunu gösteriyoruz ve ardından tekrar Next diyoruz bu kısım ürün aktifleştirme yeri Windows 10 için biz  deneme olarak açacağız ve sonradan lisanslaştıracağız.

Next deyip devam ediyoruz.  Karşımıza sanal makine ismi çıkacak Kendinize göre doldurun lokasyon bölümüne dokunmayın ve Next deyip devam edelim.Gelen ekranda tekrar Next diyoruz ve finish butonuna tıklıyoruz burdan sonra sanal pcniz kurulacaktır ve normal bir şekilde açılacaktır. Bu şekilde diğer işletim sistemlerinizide kurabilir ve kullanabilirsiniz.

ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu
ucretsiz sanal bilgisayar kurulumu

İndirme Bağlantıları

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox