İlgili Yazılar

Twitter’da Birinin Bizi Sessize Aldığını Nasıl Anlarız?

Twitter'da takip ettiğiniz birinin sizi sessize aldığından mı şüpheleniyorsunuz? Gerçeği öğrenmek için yapmanız gerekenler bu yazıda anlatılıyor.

spot_img

Twitter’da birinin sizi sessize aldığını nasıl anlarsınız? Dahası, bunu anlamanın gerçekten çalışan bir yolu veya yöntemi var mı? Bu yazıda çokça merak edilen bu sorunun cevabını irdeleyecek ve işe yarar bilgiler vermeye çalışacağız.

En sonda söylenecek şeyi en başta söyleyelim isterseniz: Twitter’da birinin sizi sessize alıp almadığını anlamanın kesin, geçerli bir yöntemi yok. Birisi sizi engellediği zaman onun profiline girip engellediğinizi anlayabilmeniz mümkün. Fakat ne yazık ki aynı şey sessize alma fonksiyonu için geçerli değil.

Yani “iki kere iki dört” diye geçerli bir formül elimizde yok. Yine de sessize alınıp alınmadığınızı anlamanızı sağlayacak bazı yollar var. Birazdan buna değineceğiz.

Twitter’da birinin beni sessize aldığını nasıl anlarım?

Çok basit. Bunun için TweetDeck yazılımını kullanmanız gerekiyor. Twitter tarafından satın alınan ve aynı anda birçok farklı hesabı kontrol edebilmenize olanak sağlayan TweetDeck, zamanlayarak tweet atma gibi gelişmiş özelliklere de ev sahipliği yapıyor.

Web tabanlı çalışan bu servisin bir güzelliği ise Twitter’da sessize alınıp alınmadığını anlamaya imkân sunuyor olması. Çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor olsa da TweetDeck’in böyle bir işlevi mevcut.

Aşağıdaki adımları izleyerek sizlerin de Twitter’da sessize alındığını öğrenmeniz mümkün.

  • Mevcut hesabınızla https://tweetdeck.twitter.com/ adresinde oturum açın.
  • Uygulamaya erişim izni verin ve sitenin yüklenmesini bekleyin.
  • Sizi sessize aldığından şüphelendiğiniz kullanıcı adının yer aldığı bir “Home” sekmesi oluşturun. Bunun için sağ sütundaki “Add column” yani “Sütun ekle” bağlantısını kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra rastgele bir tweet atın veya RT yapın. 

Paylaşımınız şüphelendiğiniz kişinin sütununda gözükürse sessize alınmamışsınız demektir. Ancak gözükmüyorsa şüphenizde haklısınız: Karşı taraf hesabınızı sessize almış!

Öte yandan Apple Watch’ınızın IMEI ve seri numarasını öğrenmek istiyorsanız sizi şöyle alabiliriz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox