İlgili Yazılar

Türk Telekom Ödemeli Arama Yapma

Türk Telekom hattınız varsa ve kontörünüz yoksa ödemeli çağrı atma hizmetinden faydalanmak isteyebilirsiniz.

spot_img

Türk Telekom ödemeli arama yapma yöntemini bir kez öğrendikten sonra istediğiniz zaman rehberinizdeki hattı yine Türk Telekom olan herhangi birinin sizi aramasını sağlayabilirsiniz. Dakikanız bittiyse, faturanız zaten çok yüksekse, kontörünüz yoksa ve o esnada kontör yükleyebilecek gibi de değilseniz Türk Telekom ödemeli çağrı atma yöntemi işinize yarayacaktır.

Peki nasıl? Birazdan bunun yöntemini anlatacağız ve siz de Türk Telekom hattı olan herkese ödemeli çağrı atabileceksiniz. Bu durumda konuşma ücreti sizden değil, ödemeli çağrıyı kabul eden kişiden kesilir.

Türk Telekom’da ödemeli arama şartları nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz üzere Türk Telekom’un sunduğu ödemeli arama hizmetinden faydalanmak istiyorsanız, arayacağınız kişinin de operatörünün Türk Telekom olması gerekiyor. 

Hat taşımadan ötürü karşı tarafın numarası Türk Telekom gibi gözüküyor olsa da bazen başka bir operatörden hizmet alıyor olabilir. Bu durumda karşı ödemeli arama çalışmayacaktır.

Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır?

Ödemeli çağrı yapmak içinse Türk Telekom siz kullanıcılarına toplamda 3 farklı yol sunuyor. Size hangisi daha kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

1-) Karşı tarafın numarasının başına “9696” rakamlarını yazmak ve aramayı bu şekilde gerçekleştirmek. Örnek numaramız “0555 755 5050” olsun diyelim. Telefon uygulamasını açtıktan sonra aramaya “96965557555050” yazarsanız karşı tarafa ödemeli çağrı atmış olursunuz. Dikkat ettiyseniz 9696’dan sonra 0’ı sildik.

2-) 9696’ya ödemeli çağrı atmak istediğiniz kişinin numarasını SMS olarak atabilirsiniz.

3-) Telefon uygulamasını açtıktan sonra *135*’i tuşlayın ve peşine karşı tarafın numarasını yazın. Sonuna ise # koyun ve aramaya basın. Örnek kullanım şu şekildedir: *135*5557555050

Bu arada eğer Türk Telekom hattınızın PUK kodunu kaybettiyseniz ve öğrenmek istiyorsanız bu adresteki rehberimizden faydalanabilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir adım olursa bize yorum yazarak ulaşabilmeniz de mümkün.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox