İlgili Yazılar

Türk Telekom Nakil İşlemi İçin Yapılacaklar

Yeni taşındığınız eve Türk Telekom internetinizi nakletmek için yapmanız gerekenleri bu rehberde anlatıyoruz.

spot_img

Türk Telekom nakil işlemi daha çok şehir içindeki internetini yazlığında veya köyünde kullanmak isteyenler tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıca taşınma nedeniyle adres değişikliği yapanlar da mevcut tarifesinden faydalanmak ve taahhüdünü bozup ceza ödememek için de Türk Telekom nakil başvurusu yapma yoluna gidiyor.

Nakil işlemi genelde 2 ila 7 iş günü arasında sonuçlanıyor ve işlemler tamamlandığında tarafınıza SMS ile bilgi veriliyor.

Şayet siz de Türk Telekom interneti başka eve taşımak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi hızlıca sonuçlandırabilirsiniz.

Türk Telekom nakil işlemi nasıl yapılır?

Yapılması gereken ilk iş internet hizmetinden faydalanan kişinin 444 1 444 numaralı TT müşteri hizmetlerini araması olmalı. Ardından Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Türk Telekom şube veya ofislerine fizikî olarak başvuru yapılması gerekiyor.

TC kimlik kartınızla birlikte eski ve yeni adres bilgilerinizi verdikten sonra nakil işlemi başlayacaktır.

Şayet internet sizin üzerinize değilse ve fatura sahibi yaşlılık/hastalık gibi nedenlerden ötürü kendisi başvuramıyorsa noterden çıkartılan vekaletname ile bir başkası da nakil işlemini gerçekleştirebilir, bilginiz olsun.

Türk Telekom nakil işlemi kaç gün sürüyor?

Daha önce de belirttiğimiz üzere bu işlem genellikle 2-7 iş günü arasında tamamlanıyor. Fakat zaten siz Türk Telekom şubesine gittiğiniz zaman randevu tarihi tarafınıza beyan edilir. Bu tarihte ekipler yeni adrese gelir ve internet kurulumunu gerçekleştirirler.

Eğer altyapınız destekliyorsa Tivibu paketinin naklini de tıpkı internet gibi gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Nadir de olsa bazen interneti taşımak istediğiniz yeni yerde kutu dolu olabiliyor ve yeni bağlantı kurulması teknik olarak mümkün olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda Türk Telekom ücretsiz olarak, ceza ödemeden var olan taahhüdü bozmanıza imkân sağlıyor.

Bu arada Türk Telekom mobil hat kullanıcısı iseniz karşı ödemeli çağrı yapmak için tuşlamanız gereken kombinasyona bu bağlantıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox