Türk Telekom Casus Yazılım İddiası

Türk Telekom Casus Yazılım İddiası
Türk Telekom Casus Yazılım İddiası – Geçtiğimiz günlerde Turk Telekom GSM şirketinin böyle bir yazılım alarak müşterilerinin ne yaptığını doğrudan öğrenebileceği yönünde iddialar gelmişti ne kadar doğru veya bu casus yazılımın neler yapabileceği konusunda henüz elimizde kesin bilgiler olmasada bu işin bizi ilgilendiren tarafı tabiki de Bedava İnternet , Amerikalı bilişim şirketi Procera`dan alındığı iddia edilen yazılım ile kullanıcıların internet üzerinde ne yaptığı , ne kadar veri harcadığı , kullanıcı şifre ve kimlikleri gibi unsurların genel analizlerine doğrudan bu yazılım ile ulaşabilecek.
Bu durumda Turk Telekom hatlarda bulunan MMS ve WAP açıklarının kullanımı sırasında ne kadar veri harcandığıda ortaya çıkabilecek bir diğer istisnalardan olacağı için bu konuda bedava internetcilerin de dikkatli olması gerektiğini hatırlatalım.

Yazılımın kullanıcı bakımından en tehlikeli olan tarafı ise kullanıcı isimlerinin tespitine olanak sağlaması , yazılımın internet trafiğini kontrol edebilme gibi bir yeteneğide olacağı için önümüzdeki günlerde Turk Telekom açıklarının da kapanacağına delalat gibi gözüküyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmına ekleyin hep beraber tartışalım

vtcybers@gmail.com
İlginize:  YourFreedom Güncel Bedava İnternet
Mobil cihazlar, yazılımlar, android, iphone, windows konusunda geliştirilen teknolojiler hakkında bilgilendirme ve haber içerikleri üreten, özgün içerik portalı.
A
  • A
    Adsız
  • Ekim 29, 2016
usta şu amerkayı birde siz parcalayın yaw sıber saldırı yapın çökrtın sıstemlerını elımde olsa ben yaparım<br />
Y
Amerika gibi küresel bir güç ile siber alemde mücadele etmek gerçekten zor bir iştir :D ama birlik ve beraberliğimiz bu zaferin reel dünyada olabileceğini birgün göstercek
A
Bu yorum yazar tarafından silindi.
M
Herkes zengin degil. Uygun fiyatli Sinirsiz tarifeler cikarsalar da millette bulasmasa boyle seylere.2 gb internet ile korkuyor millet video falan izlemeye kotam biter diye. Ver yine 2gb i sinirsiz bittiginde kesme, hiz dusur bari.
B
resmen illegal islere bulasmak icin bize sebep veriyorlar :D
Y
Turkcelle geceriz usta sıkıntı yok
B
takdik cok diyosun yani :)
B