Türk Telekom Casus Yazılım İddiası

Türk Telekom Casus Yazılım İddiası
Türk Telekom Casus Yazılım İddiası – Geçtiğimiz günlerde Turk Telekom GSM şirketinin böyle bir yazılım alarak müşterilerinin ne yaptığını doğrudan öğrenebileceği yönünde iddialar gelmişti ne kadar doğru veya bu casus yazılımın neler yapabileceği konusunda henüz elimizde kesin bilgiler olmasada bu işin bizi ilgilendiren tarafı tabiki de Bedava İnternet , Amerikalı bilişim şirketi Procera`dan alındığı iddia edilen yazılım ile kullanıcıların internet üzerinde ne yaptığı , ne kadar veri harcadığı , kullanıcı şifre ve kimlikleri gibi unsurların genel analizlerine doğrudan bu yazılım ile ulaşabilecek.
Bu durumda Turk Telekom hatlarda bulunan MMS ve WAP açıklarının kullanımı sırasında ne kadar veri harcandığıda ortaya çıkabilecek bir diğer istisnalardan olacağı için bu konuda bedava internetcilerin de dikkatli olması gerektiğini hatırlatalım.

Yazılımın kullanıcı bakımından en tehlikeli olan tarafı ise kullanıcı isimlerinin tespitine olanak sağlaması , yazılımın internet trafiğini kontrol edebilme gibi bir yeteneğide olacağı için önümüzdeki günlerde Turk Telekom açıklarının da kapanacağına delalat gibi gözüküyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi yorum kısmına ekleyin hep beraber tartışalım

vtcybers@gmail.com
İlginize:  Turk Telekom Qpython ile Bedava İnternet

Yorumlar

  1. Herkes zengin degil. Uygun fiyatli Sinirsiz tarifeler cikarsalar da millette bulasmasa boyle seylere.2 gb internet ile korkuyor millet video falan izlemeye kotam biter diye. Ver yine 2gb i sinirsiz bittiginde kesme, hiz dusur bari.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here