İlgili Yazılar

TikTok’ta Kendi Sesinizi Oluşturma

Gençlerin çok sevdiği TikTok uygulamasına kendi sesinizi veya beğendiğiniz müzikleri ekleyebilmeniz mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı hemen öğrenebilirsiniz.

spot_img

TikTok kendi sesini ekleme özelliğini çoğu kullanıcı ne yazık ki bilmiyor. Bu yüzden hep başka kullanıcılar tarafından eklenmiş, TikTok’ta gezinen hemen herkesin aşina olduğu seslerin yer aldığı videoları çekiyorlar. Oysa takipçi sayınızı arttırmak ve TikTok’ta fenomen olmak istiyorsanız kendi sesinizi eklemeniz şart.

Şayet siz de çoğu TikTok kullanıcısı gibi uygulamaya kendi sesinizi nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu yazının devamında merak edilen bu sorunun cevabını bulabilmeniz mümkün.

TikTok’a müzik ekleme nasıl yapılır?

Telif hakkı ile ilgili problemlerden ötürü artık TikTok’ta her müziği kullanamıyorsunuz. Aslında kullanmanızın önünde herhangi bir engel yok, ancak videonuz viral olur ve çok hit alırsa şikayet edilmesi muhtemel. Bu da videonun kaldırılması veya sesinin silinmesiyle sonuçlanabilir.

Her neyse, gelelim TikTok’a kendi sesini ekleme işlemini nasıl yapacağınıza.

  • TikTok uygulamasını açtıktan sonra uygulamanın alt menüsünde, ortada yer alan “+” simgesine basın ve yeni video oluşturma ekranına gelin.
  • Burada video çekimine başlamak için kırmızı renkli yuvarlak kayıt tuşuna basın.
  • Videoyu sonlandırın. Sağ üst köşede “Filtreler”i simgeleyen halkaları göreceksiniz. Bu simgenin hemen altında bir mikrofon görseli yer alır. Ona basın.
  • Sesinizi veya beğendiğiniz bir müziği bu şekilde TikTok’a kaydetmiş olacaksınız.

Hepsi bu kadar. Görüldüğü üzere TikTok’a yeni müzik eklemek gayet kolay.

TikTok’ta kendi sesinizi kullanmanız çok önemli!

Dikkat ettiyseniz insanlar TikTok’ta hangi şarkıyı kullanıyorsa o şarkı patlıyor! YouTube ve Spotify gibi mecralarda o kadar çok dinleniyor ki, TikTok’un bir yerde müzik piyasasına etki ettiğini dahi söyleyebiliriz.

Bu sebeple siz de farklılık oluşturmak ve rakibiniz sayılan binlerce kullanıcı arasından sıyrılmak istiyorsanız, kendi komik ve eğlenceli ses efektlerinizi oluşturmanız gerekiyor.

Ayrıca TikTok hesabını sıfırlamayı öğrenmek için bu adresteki rehberimizi de okuyabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,090AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox