İlgili Yazılar

TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nasıl Yapılır?

TikTok hesabınız için mavi tik (rozet) almak ister miydiniz? Bunu nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazının devamına göz atın!

spot_img

TikTok hesabına mavi tik alma işlemini yaparak siz de diğer kullanıcılar arasından sıyrılabilir, gerçek bir TikTok fenomeni olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz. Yalnız sanılanın aksine TikTok mavi tik yapma pek de kolay bir süreç değil. Bunun için hesabınızın karşılaması gereken bazı önemli ve zor kriterler mevcut.

Yazının devamını okuyarak sizler de TikTok mavi tik almanın yollarını öğrenmiş olacaksınız. Hazırsanız başlayalım!

Tiktok onaylanmış hesap nasıl yapılır?

Instagram ve Twitter gibi çoğu sosyal medya platformunda hesabınızı doğrulayıp mavi tik almak istiyorsanız, bunun için gerekli başvuru formlarını doldurmanız gerekiyor. Ancak aynı şey TikTok’ta geçerli değil. TikTok’un içerik oluşturucularıyla ilgili departmanı isterse ve uygun görürse hesabınıza doğrulama işlemi yapıp mavi rozet verir. 

Üzücü ama durum bu. TikTok mavi rozet alma işlemi için herhangi bir başvuru formu veya mekanizması yok. 

Bu sebeple sakın ola size TikTok’ta mavi tik verebileceğini iddia eden, bunun için para isteyen kişilere inanmayın. Hiç kimse TikTok’ta size parayla hesap doğrulama hizmeti satamaz.

TikTok’ta mavi tik kimlere veriliyor?

Çokça merak edilen bu soruya kısaca cevap vermek gerekirse, TikTok’un yalnızca gerçek fenomenlere mavi rozet verdiğini söyleyebiliriz. Bunun için hesap sahiplerinin aşağıda belirtilen kriterleri karşılamaları da gerekiyor tabii.

Düzenli olarak takipçi sayısının artması: Her gün 500 ila 2,000 arası takipçi kazanan hesaplar.

İzlenme sayısının artması: Her gün videoları bir önceki günden daha fazla izlenen hesaplar. 

Basında ismin geçmesi: Saygı duyulan gazeteler, televizyon programları ve dergilerde adı anılan TikTok kullanıcılarının mavi tik alma ihtimali daha yüksektir.

Viral içerik: Çektiği videolar viral olarak patlayıp giden ve başka platformlarda da paylaşılan kullanıcılar. 

Diğer sosyal medya platformları: Kullanıcı adı Facebook, Instagram ve Twitter gibi diğer sosyal medya sitelerinde mavi tikli olan hesapların TikTok’ta da onay alma ihtimali yüksektir.

Bu arada TikTok’ta kendi sesinizi oluşturmayı öğrenmek için bu adresteki rehberden faydalanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox