İlgili Yazılar

TikTok Hediye Puanı Kazanma, TikTok Para Kazanma

spot_img

TikTok hediye puanı vererek canlı yayın yapan, daha fazla yeni kullanıcının TikTok’a kayıt olmasını sağlayan kişileri teşvik etmeye başladı. 

Tıpkı Twitch ve Mixer gibi uygulamalarda olduğu gibi artık TikTok da canlı yayın açanların izleyicilerden hediye almasını sağlıyor. Kullanıcıların gönderdiği hediyeler sonradan paraya çevrilebiliyor ve böylece yayın sahiplerine kazanç kapısı oluşturuluyor.

TikTok hediye puanı nasıl kazanılır?

Öncelikle şunu belirtelim: TikTok’ta canlı yayın açmak için hesabınızda 1000 takipçi olması şart. Bu sınırı geçtikten sonra yayın açabiliyorsunuz ve izleyiciler size çeşitli hediyeler gönderebiliyorlar.

Bahsi geçen hediyeler ücretsiz değil elbette. TikTok “jeton” adı verilen uygulama içi para karşılığında bunları kullanıcılara satıyor. Kullanıcıların satın aldığı ve size hediye ettiği bu jetonlar ise sonradan paraya çevrilebiliyor.

Örnek vermek gerekirse “Gökkuşağı Kusmuğu” isimli hediye 100 jetona satılıyor. Bir kullanıcı size bunu canlı yayında hediye ederse içerik oluşturucusu olarak siz bunu nakit olarak banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Tabii 100 jeton yaklaşık 10 liraya tekabül ediyor. 

Bunun sebebi TikTok’un izleyici ile yayın sahibi arasında yer sağlayıcı olarak hizmet veriyor oluşu. Faaliyetlerine devam edebilmek için TikTok komisyonunu bu şekilde almış oluyor.

Öte yandan ödemeler her ülkenin kendi para birimiyle IBAN’a EFT şeklinde gerçekleştiriliyor. Ödeme aralığı ise öğrendiğimiz kadarıyla 15 günde bir olarak ayarlanmış. Hiç de fena sayılmaz aslında.

TikTok’ta hangi hediyeler var?

Baklava, spor araba, yat ve öpücük gibi onlarca farklı hediye türü TikTok’ta mevcut. Bu hediyeler eğer canlı yayınınızı izleyenler tarafından size verilirse TikTok’ta para kazanma yolunda önemli bir adım atmış olursunuz.

Eğer canlı yayınlarınız çok fazla izlenmeye başlanırsa TikTok hesabınızı mavi tikli yapabilmeniz bile mümkün. Bunun için hazırladığımız yazıya bu bağlantıyı takip ederek ulaşabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox