İlgili Yazılar

The Walking Dead’e Koronavirüs Darbesi: Final Yapamayacak

The Walking Dead'in 10.sezon finali ertelendi.

spot_img

10 yıldır devam eden ve yayınlanan her bölümüyle heyecanı bir üst basamağa taşımayı başaran efsane dizi The Walking Dead, 10.sezonunu kapatmaya hazırlanıyordu. Yaklaşık olarak 2 aydan beri 10.sezon finalini bekleyen izleyenler, aldıkları haberle oldukça üzüldüler. Tüm Dünya’da etkisini gösteren Koronavirüs, The Walking Dead’e de darbe vurdu. Yapılan açıklamaya göre The Walking Dead 10.sezon finali yayınlanamayacak.

Her gün ülkelerin sağlık bakanlıkları tarafından yapılan açıklama; korkunç tabloyu gözler önüne seriyor. Öyle ki, bugüne kadar Dünya genelinde koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden insan sayısı 20.000’i aştı. İtalya’da her gün 1.000’e yakın; Fransa’da ise 500 civarı kişi yaşam mücadelesini kaybediyor. Türkiye’de bu sayı henüz 10’lara ulaşmasa da; yayılım hızı açısından her gün +300 kişiye koronavirüs teşhisi konuluyor.

Birçok Büyük Yapım Ertelendi

Koronavirüs, tüm sosyal hayatı etkisi altına aldığı gibi; dizi ve film sektörünü de etkiledi. Dünya genelinde yüzmilyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen çok önemli yapımların ertelenmesine sebep olan Koronavirüsün ertelettiği filmler aşağıda yer alıyor:

  • James Bond: No Time to Die
  • Fast & Furious 9
  • Black Widow

Bu 3 büyük yapımın ertelenmesi kararının ardından, bir haber de The Walking Dead’den geldi. 10 yıldır aralıksız olarak devam eden dizinin 10.sezon finalinin koronavirüs sebebiyle ertelendiği duyuruldu. Normal şartlar altında 12 Nisan 2020 tarihinde yayınlanacak olan 10.sezon finali; yine 2020 yılı içerisinde yayınlanacak; fakat bununla ilgili ne zaman yayınlanacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

Koronavirüs salgınına karşı #evindekal uyarıları tüm Dünya genelinde bakanlıklar tarafından aralıksız olarak her fırsatta yapılıyor. Bu uyarılara tüm insanlar uyarken; zengin – fakir ayrımı yapmayan, oyuncu veya siyasi dinlemeyen koronavirüse karşı toplumun her kesmi kendini karantina altına almış durumda.

Dizinin prodüksiyon şirketi olan AMC, karantina süreci sebebiyle dizinin 10.sezon finalinin prodüksiyon sürecinin tamamlanamadığını aktardı ve sevilen dizinin 5 Nisan 2020’de ekranlara gelecek olan 15. bölümüyle 10. sezonu tamamen kapatacağının duyurusunu yaptı.

Twitter başta olmak üzere, pek çok sosyal mecrada dizi takipçilerinin üzüntüsünü dile getirmesine sebep olan erteleme olayının mecburen yapılması gerektiğini belirten kullanıcılar dizi yetkililerinin koronavirüse karşı duyarlılıkları sebebiyle teşekkür etti.

AMC Tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Bir yorum bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

18,204BeğenenlerBeğen
8,324TakipçilerTakip Et
265TakipçilerTakip Et
3,080AboneAbone Ol

Stay on op - Ge the daily news in your inbox